Electro World’ü Satın Alan Bimeks, Hızla BüyüdüDestek: Test Link
Kurumsal

23 yıl önce başlayan yolculuğunda büyük bir adım atan ve 45 bin m² satış alanına sahip olan Bimeks, satın aldığı Electro World mağazaları ile 90 bin m²’nin üzerinde satış alanına ulaştı.

‘Teknolojinin kalbi burada atıyor’ sloganı ile 23 yıl önce yola çıkan Bimeks, gerçekleştirdiği Electro World satın alması ile bir gecede iki kat büyüdü ve Türkiye genelindeki 90 bin m²’nin üzerindeki satış alanıyla devam edecek.

Swissôtel The Bosphorus’ta düzenlenen kutlama yemeğinde konuşma yapan Bimeks Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akgiray: “Bimeks, 23 yıl önce Kadıköy’de küçük bir mağaza olarak kuruldu. Bugün gelmiş olduğumuz nokta, Bimeks ailesi olarak, inançla, emekle ve tükenmeyen bir azimle kat ettiğimiz yolun bir sonucu. Büyüdüğümüz tüm bu yıllar içinde verdiğimiz ‘Bimeks Sözü’yle gelişmeye devam edeceğimize inanıyorum. Böyle mutlu bir günde bizleri yalnız bırakmayan siz değerli dostlarımıza çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Bimeks-Elektro-World-webeyn2

Bu satın almayla birlikte 49 şehirde, 50’si franchise 115 mağaza ile hizmetlerini sürdürecek olan Bimeks, her gün mağazalarında 60 bin, internet sitesi üzerinden ise 110 bin’e yakın ziyaretçi ağırlıyor. Satın alma ile birlikte Bimeks’in çalışan sayısı da 800’den 1300’e yükseldi. Borsa İstanbul’da işlem gören ilk teknoloji perakende şirketi olan Bimeks, 2013 sonunda 700 milyon Türk Lirası olması beklenen cirosunu, seneye 1,5 milyar Türk Lirası’na çıkarmayı hedefliyor.

Özgün hizmet ve perakendecilik konsepti ile mutlu, güvenli ve keyifli bir alışveriş deneyimi yaşatan teknolojinin perakende devi Bimeks, bu büyük atılım ile ‘Teknolojinin Kalbi” olmaya, yakın gelecekteki yeni yatırımları ile de farkını yaşatmaya ve hedeflerini büyütmeye devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.