Ekran Kartına Overclock Nasıl Yapılır?Destek: Test Link
Nasıl Yapılır?

Ekran kartına overclock nasıl yapılır sorusunun cevabını arıyorsanız, bu yazımızda MSI Afterburner ve ASUS GPU Tweak programlarını anlatıyoruz.

MSI Afterburner, MSI ve Riva Tuner ekipleri tarafından geliştirilen ve ücretsiz olarak indirilebilen grafik kartı programı. MSI Afterburner adındaki bu program ile MSI marka ekran kartı kullanıcıları, ekran kartlarının performansını artırabiliyor. Aynı zamanda ekran kartlarıyla ilgili kritik bilgileri izleme imkânına da sahip oluyorlar.

MSI Afterburner, hemen hemen tüm ekran kartlarını destekliyor. MSI Afterburner programının ücretsiz olarak indirilebildiğini belirtelim.

Link: Msi Afterburner Son Sürüm İndir

ASUS GPU Tweak, ASUS marka ekran kartları için ASUS tarafından yayınlanan, resmi overclock – hız aşırtma programı. Kısaca bahsetmek gerekirse overclock; bir donanımın varsayılan çalışma hızını artırma işlemi. ASUS GPU Tweak adlı program, ASUS ekran kartındaki grafik işlemcinin çekirdek hızını artırmak üzere hazırlanmış bir program.

ASUS GPU Tweak ile ekran kartınızın çekirdek hızını, bellek frekansını ve ısısını da görebilirsiniz. ASUS GPU Tweak, ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Link: ASUS GPU Tweak Son Sürüm İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.