Ekran Görüntüsünü Alıp Kolayca Upload EdinDestek: Test Link
Bilgisayar, Nasıl Yapılır?

PrntScr banner

Ekranınızdan görüntü alıp, upload etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı desek doğru olur. İşte ayrıntılar…

Normal şartlarda ekran görüntüsünü alıp linkini elde etmek için print screen tuşuna basıp, Paint’e yapıştırıp, kaydettikten sonra herhangi bir resim upload sitesine girip upload etmeyi deneriz.
Tavsiye edeceğimiz bu site sayesinde hiçbir şekilde uğraşmadan kolayca ekran görüntünüzün linkini alabilirsiniz.

Evet, tavsiye edeceğimiz site Prntscr.com. Fakat size web üzerinden kullanmak yerine Prntscr.com’un programını kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Windows veya Mac sürümünü (bilgisayarınız hangisiyse) indirin ve kurun. Sağ altta sessiz sedasız çalışır. Oldukça hafiftir. Yer kaplamaz, yormaz… Tek yapmanız gereken ekran görüntüsü alacağınızda her zaman yaptığınız gibi print screen tuşuna basın ve ekran görüntüsünü alacağınız kısmı ya da ekranın tamamını seçin. Linkini almak için (upload) ise “karşıya yükle” demeniz yetiyor. Karşıya yükle dedikten sonra sağ altta anında upload ediyor ve linkini size veriyor.

İnceleme videomuz:

PrntScr.com incelemesi (webeyn.com) from webeyn on Vimeo.

Belirtmekte fayda var: Resim depolamak için kullanmayı düşünüyorsanız başka servis aramalısınız. Prntscr.com adlı servis sadece “o anda” hızlı bir şekilde ekran görüntüsü alıp linkini veriyor. Yani depolama olarak kullanmanızı tavsiye etmiyoruz çünkü herkesin bu servisi sıkça kullandığını düşünürsek, Prntscr için iş zorlaşır (depolama) haliyle. Sanıyoruz ki “o anda” aldığınız ekran görüntüleri bir süre sonra siliniyor.

ayraç

“Prntscr” adlı servisi nasıl buldunuz?

Yorumlar

  • Atakan Uslu

   Print Screen tuşuna bastığımızda o anda linkini alabiliyor muyuz? Hayır. Uğraşıyoruz biraz. Gerçekten incelerseniz video’yu, normalde yaptığımız işlemden çok kısa ve çok daha kolay olduğunu göreceksiniz. 🙂

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • Print Screen tuşu varken işler bu program ile daha çok kolaylaşıyor 🙂 Otomatik link veriyor sana anında. Msn’ göndericeksen kopyala tuşu’da var paint’e yapıştırmadan kaydet tuşuda var 🙂 Her imkanı sağlamış bir servis.

   Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.