Ehliyet Sınavı Sonuçlarını Cepten ÖğreninDestek: Test Link
İnternet, Mobil Dünya

MEB_logo

Milli Eğitim Bakanlığı, ehliyet sınavı sonuçları için Turkcell ve Avea ile işbirliği yaptı. Turkcell ve Avea kullanıcıları, ehliyet sınavı sonuçlarını cep telefonları üzerinden sorgulayabilecek.

Ehliyet Sınav Sonucu Öğrenme Servisi’ne kayıt yapıldığı andan itibaren sürücü adaylarına;

Sınav ücretinin yatırıldığı bilgisi,
– Yazılı Sınavı Tarihi Bilgisi,
– Yazılı Sınavı Giriş Yeri Bilgisi,
– Yazılı Sınavı Sonuç Bilgisi,
– Uygulama (Direksiyon) Sınavı Tarihi Bilgisi,
– Uygulama (Direksiyon) Sınavı Sonucu Bilgisi gibi bilgiler oluştuğu anda otomatik olarak SMS ile ulaştırılıyor. Abone, isterse bu bilgileri sorgulama yolu ile de öğrenebiliyor.

Turkcell

Ehliyet Sınav Sonucu Öğrenme Servisi’nden faydalanmak için mesajların gönderileceği cep telefonu numarasını kaydettirmek gerekiyor. Servise cep telefonundan kayıt yaptırmak için EH boşluk TCKİMLİK NO yazıp 8383’e göndermek yeterli. (Örn: EH 12345678900)

Bir diğer kayıt yöntemi ise, MEB’e sınav başvurusu gerçekleştirdikten sonra cep telefonuna gelecek ücretsiz davet mesajı sonrasında ONAY yazarak 8383’e göndermek.

Sisteme kayıt olduktan sonra istediğiniz zaman sorgulama yapabiliyor ve ehliyet sınavına ilişkin bilgi alabiliyorsunuz. Bunun için yine EH boşluk TCKİMLİK NO yazıp 8383’e göndermek yeterli. Yapılan her sorgulama için vergiler dahil toplam 1,00 TL ücretlendirme yapılıyor.

Yapılacak tüm bilgilendirmeler, vergiler dahil toplam 1,00 TL ücret karşılığında cep telefonuna SMS olarak geliyor. Servise kayıt olan kullanıcılar sınav süreçleri tamamlanana kadar servisten yararlanabiliyor. Sınav süreci tamamlandıktan sonra tüm kayıtlar otomatik olarak kapanıyor.

Avea

Avea kullanıcıları da cep telefonları üzerinden sorgulama yapabilecek.

MEB MTSAS Mobil Bilgi Servisine abone olmak ya da sorgulama yapmak için, sürücü adaylarının EH yazıp boşluk bırakmaları, ardından TC Kimlik Numaralarını girerek 8383’e göndermeleri gerekiyor.

Servise abone olan kullanıcılar 1,00 TL ödeyerek bilgilendirme mesajlarına sahip olurken, servis kapsamında yapılacak sorgulama ücretleri ise sorgu başına 1,00 TL olarak ücretlendirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.