AMD, Dünyanın En Hızlı Ekran Kartı Radeon HD 7990’ı DuyurduDestek: Test Link
Donanım & Yazılım

AMD-logo-webeyn

AMD, dünyanın en hızlı ekran kartı olan Radeon HD 7990‘ı piyasaya sürdü. İşte ayrıntılar.

AMD yaptığı bir açıklamada, PC oyun deneyimini en yükseğe taşımak isteyen oyun tutkunlarını hedef alan ve dünyanın en hızlı ekran kartı olan AMD Radeon™ HD 7990′ı piyasaya sürdü. Ödüllü AMD Yeni Nesil Grafik Çekirdeği (GCN) mimarisine ve AMD Eyefinity teknolojisine sahip olan AMD Radeon HD 7990 ekran kartı, en yeni DirectX® 11 oyunlarını en yüksek çözünürlüklerde ve çoğul monitörlerde oynamak için benzersiz performans ve dünya lideri teknolojiler sunuyor.

Rhd7990_webeyn

“PC oyunlarında en iyiyi arıyorsanız, karşınızdaki tek bariz seçenek Radeon HD 7990 ekran kartıdır. Piyasadaki başka hiçbir ekran kartı bunun yaşattığı oyun deneyimine yaklaşamadığı gibi, kartın beraberinde AMD Radeon‘un ödüllü GCN mimarisi için optimize edilmiş sekiz AAA oyun verilmektedir” diyen AMD Grafik İş Birimi Genel Müdürü Matt Skynner, şöyle devam etti: “AMD bir kez daha endüstrinin ekran kartları konusundaki sınırlarını aşmış oluyor.”

AMD, PC oyunlarında en iyi deneyimi yaşatmaya kararlılığını bir kez daha ortaya koyarak, AMD Radeon HD 7990 ekran kartının beraberinde yeni bir “Never Settle: Reloaded” AAA oyun paketi sunuyor. “Crysis® 3,” “Bioshock® Infinite,” “Tomb Raider™” ve dört başka oyuna ek olarak, Ubisoft®’un merakla beklenen “Far Cry® 3: Blood Dragon” oyunu da pakete dahil edildi. Bu yeni oyun önceki “Never Settle: Reloaded” müşterilerine de teşekkür armağanı olarak bu kişilerin mevcut oyun kuponlarına yüklenecek.

“‘Far Cry 3: Blood Dragon’ olduğundan ciddi görünmeye çalışmayan bir siber-FPS oyunu. Hikayelerin alabildiğine ciddi, ortamın fazlasıyla gerçekçi olduğu bir oyun türüne biraz siber-eğlence aşılamak gerektiğini hissettik” diyen Ubisoft Yaratıcı Direktörü Dean Evans, şöyle konuştu: “Ubisoft’un AMD Gaming Evolved programıyla ilişkisi, en popüler PC oyunlarını en ileri grafik teknolojisiyle buluşturuyor. AMD Radeon teknolojisi ile ‘Far Cry 3: Blood Dragon’ ve diğer önde gelen oyunlarımız, bizim asıl hedeflediğimiz kalite ve performansta oynanabiliyor.”

AMD‘nin grafik teknolojisindeki sürekli yenilikleri, oyun tutkunlarının en yeni ve popüler PC oyunlarını en yüksek ayarlarda oynamasına, örneğin “Tomb Raider”da TressFX saç efektini kullanmasına ya da sistemleri zorlayan “Crysis 3”ü 4K çözünürlükte oynamasına imkan sağlıyor. AMD Radeon HD 7990 GPU ayrıca Electronic Arts‘ın 2013 sonbaharında piyasaya çıkacağını duyurduğu “Battlefield 4”ün tanıtımında da ekran kartı olarak kullanıldı.

AMD Radeon™ HD 7990 ekran kartının özellikleri ve yararları

• En yüksek hız: Dünyanın en ileri grafik işlemcilerinden iki adedini 6GB GDDR5 bellekle birleştiren AMD Radeon HD 7990, dünyanın en hızlı ekran kartıdır.

• Daha geniş ekran, daha çok piksel: AMD Eyefinity teknolojisiyle altı adede kadar monitörü destekler ve Ultra HD monitörlerde (4K çözünürlük) oyun için ideal ekran kartıdır.

• Sükut altındır: AMD Radeon HD 7990 GPU’nun üç pervaneli soğutma sistemi, %100 kapasitede çalışırken bile bir kütüphaneden sessizdir.

AMD Radeon HD 7990 ekran kartıyla birlikte tam sekiz oyunu kapsayan en geniş ücretsiz oyun paketi de sunuluyor:

Crysis 3, BioShock Infinite, Tomb Raider, DeusEx: Human Revolution, Sleeping Dogs, Hitman: Absolution, Far Cry 3 ve Far Cry 3: Blood Dragon.

AMD Radeon HD 7990 ekran kartı iki hafta içinde dünya çapında 999 USD tavsiye edilen satış fiyatıyla piyasaya sürülecek.

Lansman filmi:

Ürün sayfası: http://www.amd.com/us/products/desktop/graphics/7000/7990/Pages/radeon-7990.aspx

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.