Dünya Kupası 2014 Fikstür ve Fazlası



Destek: Test Link
Popüler Flash Oyunlar

20. kez düzenlenecek olan Dünya Kupası 2014, 12 Haziran ile 13 Temmuz tarihleri oynanacak. Dünya Kupası’na 3 ülke katılacak ve bu süre zarfında birbirleriyle güzel maçlar çıkartarak, Dünya Kupası için mücadele edecekler.

Her 4 yılda bir düzenlenen kupa, bu yıl 2014 FIFA Dünya Kupası adıyla anılıyor. 2010 yılında düzenlenen Dünya Kupası’nın üzerinden 4 yıl geçtiğini kim düşünebilir ki? Son Dünya Kupası finalini İspanya, Hollanda’yı mağlup ederek kazanmıştı. Bu senenin etkili isimlerinden olan İspanya aynı başarıyı tekrarlayabilecek mi? Bunun yanı sıra başarılı oyunculara sahip Brezilya, aynı zamanda ev sahibi olmanın üstünlüğünü de yaşıyor olacak. Bu saha içerisindeki performansı nasıl etkiler? Hep birlikte izleyip, göreceğiz. Bu arada Brezilya’nın Dünya Kupası Oyunları için harcadığı paradan rahatsız olan Brezilyalılar, kısa bir süre önce isyan etmiş ve sokaklara dökülmüşlerdi. Yapılan gösterilen zaman zaman halen devam ediyor. Bu olayında Dünya Kupası’nı nasıl etkileyeceğini göreceğiz.

Brezilya ile ilgili başka bir ayrıntı ise şimdiye kadar düzenlenen tüm Dünya Kupaları’nda bulunmuş olmasıdır. Kupa maçlarının oynanacağı stadların yenilenmesi mantıklı olsada harcanan para yüksek gibi duruyor. Kupa maçlarını stadyumda izlemek isteyen 3.720.225 kişi bulunuyor. Hepsi şimdiden biletlerini almış durumda!

Bir başka ayrıntı şunu gösteriyor ki, Dünya Kupası’nı kazananların bir çoğu oyunların oynandığı bölgeden çıkıyor. Bu ayrıntı göz önünde bulundurulduğunda Arjantin ve Uruguay gibi takımlarında şansının arttığını söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.