DotA 2 Oyun Turnuvasının Şampiyonu Belli OlduDestek: Test Link
Oyun Dünyası

Turkcell Superonline ana sponsorluğunda Merlin’in Kazanı tarafından düzenlenen DotA 2’nin İstanbul’daki Büyük Finali’nde heyecan zirveye ulaştı.

Rekorlara sahne olan turnuvada toplam 256 takım, 1.300 kişi mücadele etti. Türkiye’den ve dünyadan yaklaşık 550 bin kişinin canlı takip ettiği ve sosyal medyada yankı uyandıran turnuvada 2 gün süren maçların sonucunda ANT takımı rakibi BFTurk’ü 2-0 geriden gelip, 3-2 mağlup ederek şampiyon oldu.

TS-oyun-webeyn

Büyük Final’de oyun karakterlerinin kostümleriyle gelen katılımcılar arasında düzenlenen Cosplay yarışması turnuvayı tam bir karnaval havasına bürüdü. Cosplay yarışmasının birincisi Death Prophet kostümüyle Gül Melis Taze oldu.

Şampiyon takım 5 adet Arma Venes 13 I7, 650Ti, 8GB oyun bilgisayarının da sahibi oldu. Turnuvada ikinci olan BFTurk takımı 5 adet 27 inç Viewsonic oyuncu monitörü kazandı. Büyük Final’de üçüncülük kupasına hak kazanan HWA ise 5 adet Razer Ultimate Black Widow 2013 oyun klavyesi ile ödüllendirildi.

TS-oyun-webeyn-2

Ayrıca Büyük Final’in en hızlı ve en yetenekli oyuncusu BFTurk takımdan Fehim Bölmetepe (Talse), Turkcell Superonline özel hız ödülü olan NVDIA GTX Titan ekran kartını almaya layık görüldü.

Turkcell Superonline’ın İstanbul’daki genel merkezinde yapılan Büyük Final’de oyun, anime ve film kahramanlarının kostümleriyle gelen katılımcılar arasında düzenlenen Cosplay yarışması izleyicilere ve oyunseverlere renkli anlar yaşattı. Yarışmada Death Prophet kostümüyle birinci olan Gül Melis Taze retina ekranlı iPad’in sahibi oldu. Onu Nazgul kostümü ve Ninsu kostümü izledi. İkinciye iPad Mini, üçüncüye ise The Savage She-Hulk figürü hediye edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.