Dell Borsadan ÇekildiDestek: Test Link
İnternet

Bir süredir borsadan çekilme süreci içerisinde olan ve dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden Dell, artık yeniden özel bir şirket.

Bir süre önce Dell’in borsadan çekileceğini sizlerle paylaşmıştık. Borsada işlem gören hisseleri almak için düğmeye basan Michael Dell ve yatırım firması Silver Lake Partners, yatırımcıların hisselerine hisse başı 13.75 dolar ödeme yapacak.

Dell kurucu ve CEO’su Michael Dell

Dell kurucu ve CEO’su Michael Dell

Özelleşme işleminin bedeli 25 milyar civarında olduğu belirtilirken Michael Dell, şirketin yeni bir döneme girdiğini ve müşterilere daha fazla odaklanacaklarını belirtti.

Bundan böyle Dell, artık özelleştirilmiş bir şirket. Bakalım yüzde 75 Dell hissesinin sahibi olan Michael Dell yönetimindeki şirketin yenilikleri neler olacak?

Yorumlar

  1. Dell’in borsadan çekilmesinin en büyük nedeni 2013 senesiyle beraber hisselerinde inanılmaz ve ani düşüşler yaşamasıdır. Michael Dell çok zeki bir CEO ve borsadan çekildikten sonra tüm gücünü şirketin tekrar eski satışlarına kavuşması için harcayacaktır. Ardından 2014 senesi içerisinde istenilen başarı elde edilirse; Dell’in kağıtlarını tekrar borsa da görebiliriz diye düşünüyorum. En azından yatırımcısını zarara uğratmamak adına doğru bir karar diyebiliriz.

    Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.