Curved UHD TV Teknolojisi Samsung İle Türkiye’deDestek: Test Link
Donanım & Yazılım

Samsung Electronics, yeni nesil Curved UHD TV serisini tanıttı. Yeni Samsung Curved UHD TV’ler, yenilikçi tasarımı ve benzersiz görüntü deneyimi ile öne çıkıyor.

Farklı açılardan bakıldığında da iki kat canlı ve parlak görüntü sunan Samsung Curved UHD TV, tüm noktalardan en iyi görüntüleme deneyimi sağlıyor. 55 ve 65 inç modellerin ardından 78 inç modelin de satışa sunulacağı Curved UHD TV’lerin tavsiye edilen son kullanıcı satış fiyatı 8.000 TL ila 15.000 TL arasında değişiyor.

Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung konuyla ilgili açıklamasında; “Samsung olarak 2013 itibariyle TV pazarında dünyada 24 ülkede, yüzde 30’un üzerindeki pazar payımız ile lider konumdayız. Curved TV’lerin pazar payının, önümüzdeki 2 yıl içinde yüzde 20’ye ulaşmasını bekliyoruz. Gelecek neslin teknolojisini geliştiriyor olmaktan ve TV pazarına yeni bir soluk getirmekten dolayı mutluluk duyuyoruz” dedi.

Samsung’un Curved UHD TV modelleri, optimize edilmiş renk özelliği sağlayan ve derinlik hissini artıran, yeni bir patentli görüntü algoritması kullanıyor. Kavisli panelin geliştirilmesi ve yeni TV devre teknolojisinin eklenmesiyle, çok daha üstün görsel sonuçlar ortaya çıkıyor. Görüntü kaynağı gözetmeksizin, tüm içeriği “UHD” görüntü kalitesine dönüştüren ‘UHD Upscaling’ özelliği de ürünü farklı kılan bir diğer unsur olarak öne çıkıyor. Samsung’un Curved UHD TV’si, 8 milyon piksel (3840X2160) ekran çözünürlüğüne sahip.

TV teknolojisinde yeni bir devri başlatan Samsung Akıllı Gelişim Kiti, Samsung Smart TV’nizin arkasındaki yuvaya kolayca yerleştiriliyor ve kısa süre içinde en güncel Smart TV yeniliklerini TV’nizle buluşturuyor. Samsung UHD TV gelişim Kiti ile CPU, GPU ve bellek gibi donanım iyileştirmeleri de en yeni Smart TV’lerin düzeyine yükseltebiliyor. Böylece daha yüksek internet hızına ve farklı TV uygulamalarının yüksek performansla kullanılmasını sağlayan çoklu görev özelliğine sahip oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.