Criteo Reklamları Dünya Çapında 1 Milyar İnternet Kullanıcısına UlaşıyorDestek: Test Link
İnternet

ComScore websitesinin en güncel MMX Raporu’na göre performans pazarlama teknolojileri şirketi Criteo’nun gerçek zamanlı oluşturulan kişiselleştirilmiş reklamları ayda yaklaşık bir milyar internet kullanıcısına ulaşıyor.

2014 Eylül ayında söz konusu reklamların 994 Milyon kullanıcıya ulaştığını kaydeden rapordaki veriler, Criteo’nun çevrimiçi reklam sektöründeki gücünü ve büyüklüğünü vurgularken aynı zamanda Criteo reklamlarını küresel erişimde Google Görüntülü Reklam Ağı (Google Display Network)’ndan sonra ikinci sıraya yerleştiriyor. ComScore’un raporu ayrıca, on internet kullanıcısından yaklaşık sekizinin, ve bazı durumlarda daha fazlasının, Eylül ayında büyük küresel pazarlardan birinde Criteo reklamı gördüğünün altını çiziyor.

Criteo reklamlarını gören internet kullanıcılarının neredeyse %63’ünün Google Arama reklamlarıyla karşılaşmadığı bulgusuna da ulaşan rapor, Criteo reklamlarının aramalarda artan bir ivme gösterdiğine işaret ediyor. Söz konusu veriler ışığında Criteo’nun diğer pazarlama kanallarının erişmediği büyük ve günden güne büyüyen bir internet kullanıcısı grubuna ulaştığı bilgisi de doğrulanmış oluyor.

ComScore’un söz konusu raporunda bir Criteo reklamı görmüş internet kullanıcılarının ülkelere göre yüzdeleri ise şu şekilde sıralanıyor;

1. Japonya – %88

2. İtalya – %85

3. İngiltere – %83

4. Fransa – %83

5. Brezilya – %81

6. ABD – %80

7. Almanya – %79

8. İspanya – %79

9. Rusya – %71

10. Avusturya – %71

11. Portekiz – %71

Raporun sonuçlarını değerlendiren Criteo Başkanı ve COO’su Eric Eichmann, “Dünya çapında yaklaşık bir milyar internet kullanıcısına ulaşıyor olmak, performans reklam sektöründeki gücümüzü pekiştiren çok önemli bir dönüm noktası. Criteo, dünya çapında lider yedi binden fazla yayıncıyla ve tüm büyük gerçek zamanlı açık artırma ağlarıyla doğrudan çalışıyor; bu da bizi reklamverenlerin kampanyaları için talep ettikleri verimliliği ve ölçeği karşılamada lider konuma getiriyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.