Canon 90 Milyonuncu EF Lensini ÜrettiDestek: Test Link
Donanım & Yazılım

Görüntüleme alanında 26 yıldır en son teknolojiyi sunan ve sektörü her zaman ileriye taşıyan yeniliklere imza atan Canon, 90 milyonuncu EF lensini ürettiğini açıkladı.

Canon’un imzasını taşıyan değiştirilebilir EF lens serisinin üretimi 1987 yılında Utsunomiya Tesisinde başlamış ve bu lens serisi, ilk kez EOS SLR fotoğraf makinesi sistemiyle birlikte lanse edilmişti. O tarihten bu yana Canon’un EOS ürünlerine ve lenslerine yönelik küresel talep gün geçtikçe arttı ve 2011 yılında sadece dokuz ay içinde lens ünitelerinde üretim, 60 milyondan 70 milyona yükseldi. Canon bu artan talebi karşılayabilmek için Tayvan, Malezya ve Japonya’nın çeşitli bölgelerinde kurduğu tesislerle üretim kapasitesini artırdı.

Geçen süre zarfında Canon, lenslerde kullanılmak üzere geliştirdiği Ultrasonik Motor (USM), Görüntü Sabitleyici (IS) teknolojisi, çok katmanlı kırınımlı optik (DO) eleman ve Alt Dalga Boyu Gövde Kaplaması (SWC) yansıma önleyici teknoloji gibi ilklere¹ imza attı. Canon tüm bu yeniliklerle görüntüleme sektörünü hep ileriye taşımaya devam etti.

Canon-90-lens-webeyn

İstikrarlı hassasiyet, komple çok yönlülük

Bu yılın Mayıs ayında Canon, 1.4x dahili genişletici donanımlı ve geniş, 200-560 mm zum aralığı sunan bir telefoto lensi olan EF 200-400mm f/4L IS USM Genişletici 1.4x’yi tanıttı. Bunun sonucu olarak, Canon‘un EF lens serisinde şu an, sinema ve televizyon çekimlerinde kullanılmak üzere üretilen EF Sinema Lensi serisi dahil olmak üzere toplam 80 model² yer alıyor.

Canon, ürünlerinin özünü oluşturan optik uzmanlığını esas alarak farklı görüntüleme teknolojilerini gün geçtikçe daha da ileri taşımaya; sıra dışı ve güvenilir lensler ve fotoğraf makineleri üretmeye çalışırken, bir yandan da fotoğraf ve video görüntüleme kültürünü geliştirmeye devam edecek. Canon’un ürün serisi yeni kullanıcılardan, ileri seviyedeki amatörlere ve profesyonellere kadar fotoğrafçıların çok çeşitli ihtiyaçlarını karşılıyor.

Canon’un EF lens üretiminde dönüm noktaları:

· 1995: EF lenslerinin üretimi 10 milyon ünitenin üstüne çıktı

· 2001: EF lenslerinin üretimi 20 milyon ünitenin üstüne çıktı

· 2006: 30 milyon EF lensi üretildi

· 2008: Nisan ayında 40 milyon ünite hedefine ulaşıldı

· 2009: 50 milyon ünite üretildi

· 2011: Ocak ayında 60 milyon üniteye erişildi

· 2011: Ekim ayında 70 milyon üniteye erişildi

· 2012: Ağustos ayında 80 milyon üniteye erişildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.