Bulunduğunuz Zeminin Renk Kodunu ÖğreninDestek: Test Link
Nasıl Yapılır?

Tasarım yaparken belli başlı şeylerden birisidir renk kodunu öğrenmek. Birşeyin renk kodunu öğrenmek için çeşit çeşit yollar vardır..

Örneğin herhangi bir şeyin renk kodunu öğrenmek istiyorsanız, ekran görüntüsünü alıp grafik programlarında istediğiniz yerin renk kodunu öğrenebilirsiniz. Daha birçok yol vardır.

Önerip tanıtacağımız bu küçük program ile farenizin bulunduğu yerin renk kodunu görebilirsiniz.

Örnek resim:

ColorPix.exe dosyası kurulum gerektirmez. Tıkladığınızda direk çalışır. ColorPix ile yapabilecekleriniz; Fareyi üzerine getirdiğiniz yerin Pixel, RGB, HEX, HSB ve CMYK değerlerini görebilirsiniz.

Videolu anlatım

Videoda göstermeyi unuttuk;
Renk kodunu almak istediğiniz zemine gelince o rengi sabitlemek için herhangi bir tuşa basmanız yeterli. Yani zemin üzerine gelip farenizi başka yere hareket ettirince renk gidiyor malumunuz. Zemin üzerine yani renk kodunu almak istediğiniz yere geldikten sonra klavyenizden herhangi bir tuşa basın ve o rengi sabitleyin. Daha sonra renk kodunu alabilirsiniz..
Kilidi açmak için yine herhangi bir tuşa basmanız yeterli.

ColorPix’i indirmek için buraya tıklayın.

Yorumlar

  1. merhaba ya program guzel ama senin kulandigin pc deki arka plan BMW resimi beni oldurdu bitirdi senden rica ettsem o resimi bana yollarmisin cok cok hosuma giti tesekurler…

    Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.