BlackBerry’nin Yeni Amiral Gemisi: JakartaDestek: Test Link
Mobil Dünya

Akıllı telefon piyasasında son dönemde pek varlık gösteremeyen BlackBerry, tamamen dokunmatik yeni bir modelle piyasaya çıkmaya hazırlanıyor.

BlackBerry Jakarta ismini verdikleri yeni model Foxconn firması ile ortak bir çalışmanın ürünü olacak. Jakarta’nın görseline bakılırsa BlackBerry’nin bu modelde de keskin hatlı tasarım sevdasından vazgeçemediği görülüyor. Tamamen dokunmatik bir ekrana sahip olan Jakarta, sade ve şık tasarımı ile dikkat çekiyor.

BlackBerry-Jakarta-webeyn-2

Telefonun arka yüzeyi kullanım açısından daha ergonomik olması amacı ile tırtıklı bir tasarıma sahip. Ön tarafında ise kamera ve bildirim ışığı bulunuyor. Cihazın 5 inçlik bir ekrana sahip olması bekleniyor. BlackBerry Jakarta kullanıcılarına 8 GB dahili hafıza sunuluyor ve çift çekirdek işlemciden güç alan telefonda 5 megapiksel dahili kamera yer alıyor. Ayrıca telefonda 4G bağlantı desteği, 5 MP arka kamera, 1.1 MP ön yüz kamerası ile birlikte 2.650 mAh pil kapasitesi gibi detaylar bulunuyor.

Giriş seviyesi bir cihaz olarak piyasaya sürülecek olan BlackBerry Jakarta’nın Amerika’da piyasaya çıkması beklenmezken, cihazın üst seviye bir modelinin bu yıl yada önümüzdeki yılın ilk döneminde piyasaya çıkacağı konuşuluyor. Şimdilik Jakarta ile ilgili gelişmeler bunlarla sınırlı. Yeni gelişmeleri sizlerle paylaşacağız.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.