BlackBerry’de Büyük Zarar!Destek: Test Link
İnternet

Bir süredir zor günler geçirdiği bilinen ve Fairfax şirketine satılma işlemleri devam eden BlackBerry, kısa bir süre önce tahmin ettiği gibi 965 milyon dolar zarar açıkladı.

Zor günler geçiren BlackBerry, 950 milyon dolar civarında bir zarar bekliyordu. Açıklanan 2014 yılı ikinci çeyrek raporuna göre şirket, 965 milyon dolar zarar etti. 3 ay içerisinde büyük zarara uğradığı görülen BlackBerry’nin elde ettiği gelir 1.6 milyar dolar oldu.

blackberry_10_webeyn

Z10 akıllı telefonla ilgili hayal kırıklığına uğrayan BlackBerry’nin donanım, servis, yazılım ve diğer alanlardaki gelirleri de düşüş yaşadı. Açıklanan rakamlara göre BlackBerry, birinci ve ikinci çeyrekte toplam 5.9 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştirdi.

BlackBerry CEO’su Thorsten Heins, şirket olarak büyük hayal kırıklığı yaşadıklarını ve 2.6 milyar dolar nakit ile sıfır borç olduğundan dolayı finalsal konuda halâ güçlü olduklarını belirtti. Hedefledikleri pazarlarla ilgili çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Heins, dönüşümü tamamlamaya devam ettiklerini söyledi.

Diğer bir yandan, 4500 personelin işten çıkarılacağı da bir süre önce paylaşılan bilgiler arasındaydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.