BlackBerry, Yeni Akıllı Telefonları Z10 ve Q10’u TanıttıDestek: Test Link
Mobil Dünya

Research In Motion (RIM) şirketinin adı artık tek çatı altında birleşiyor. RIM, artık BlackBerry…

LTE destekli BlackBerry Z10 (tam dokunmatik) ve BlackBerry Q10 (klavyeli) akıllı telefonlar, bugüne kadar sunulan en hızlı, en akıllı ve en keyifli BlackBerry deneyimini sunuyor.

BlackBerry, en yeni modelleri BlackBerry Z10 ve BlackBerry Q10; NewYork, Toronto, Londra, Paris, Dubai ve Johannesburg’da eş zamanlı olarak gerçekleşen etkinlikler ile duyurdu.

Z10, full dokunmatik, Q10 ise tuşlu klavyeye sahip. Z10 ve Q10, BlackBerry 10 işletim sistemini kullanıyor.

BlackBerry_10_webeyn

BlackBerry Z10 ve BlackBerry Q10

Yeni BlackBerry 10 modelleri, şimdiye kadarki en hızlı, en gelişmiş ve en ileri BlackBerry deneyimini sunuyor. Bu modeller, 2GB’lık RAM, 1.5 GHz çift çekirdekli işlemci ve 16 GB’lık dahili hafıza içeriyor. Ayrıca, hafıza kapasitesi, ek bir hafıza kartı aracılığı ile yükseltilebiliyor. Yeni modeller, son derece canlı ve net bir görüntü sağlamak amacıyla, en yeni piksel ve ekran teknolojilerini içeriyor. Her iki modelde bir HDMI çıkışı bulunuyor ve telefon üzerinden NFC (near field communications) teknolojisi aracılığı ile ödeme yapma ve veri alışverişi destekleniyor. Yeni BlackBerry 10 modelleri ayrıca çıkarılabilir batarya kullanıyor.

BlackBerry Z10 ve BlackBerry Q10 modelleri, her operatörün kendi 4G LTE ve HSPA+ bağlantıları çerçevesinde piyasaya sunulacak ve var olan tüm modeller global roaming için bağlantı desteği sunacak. BlackBerry Z10 ve BlackBerry Q10 modelleri beyaz ve siyah renk seçenekleri ile müşterilerin beğenisine sunulacak.

BlackBerry_10_2_webeyn

BlackBerry® Mini Stereo Hoparlör, hareket halinde iken şarj özelliği içeren şarj aleti de dahil olmak üzere çeşitli şarj ve kılıf seçeneklerinin yanı sıra, BlackBerry 10 akıllı telefonları için farklı aksesuarlar da sunulacak.

İşbirliği yapılan global operatörlerin ilk BlackBerry Q10 cihazlarını ise Nisan ayında satışa sunması bekleniyor. Operatörlerin lansmanlarına paralel olarak fiyat ve satış tarihleri açıklanacaktır.

Q10

Q10

BlackBerry 10 – Teknik Özellikler

Ağırlık: 135gr
Yükseklik: 12.9cm
Genişlik: 6.5cm
Derinlik: 0.8cm
İşlemci: Çift çekirdek QUALCOMM – 1.5GhzÇift Çekirdekli
Ekran boyutu: 4.2 inç

Fiyat konusunda henüz netlik kazanan bir bilgi bulunmuyor.

BlackBerry Z10 Yakında Turkcell’de Olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.