BlackBerry Artık Fairfax ŞirketininDestek: Test Link
İnternet

Yaşadığı mali problemler nedeniyle zor günler geçiren ve bir süredir alıcı arayan BlackBerry’nin, Kanada’lı şirket Fairfax’a satışı onaylandı.

Resmi olarak yapılan açıklamaya göre BlackBerry’nin ortakları arasında yer alan Fairfax Financial, 4.7 milyar dolar fiyatla BlackBerry’nin sahibi oldu.

BlackBerry’nin hisselerinin tamamı ve borsadan çekilmesi için imzalanan anlaşmanın ardından sahiplerine hisse başı 9 dolar ödeme yapılacak.

Onaylanan ve taraflar arasında imzalanan satın alma işlemine rağmen BlackBerry’nin yeni tekliflere açık olduğu da belirtilenler arasında.

Açıklamaya göre Fairfax, kısa bir süreliğine BlackBerry’nin mali raporlarını inceleyecek ve bu zaman dilimi içerisinde BlackBerry de başka teklifleri değerlendirebilecek. BlackBerry’nin başka teklifleri onaylaması durumunda hisse başı 0.3 dolar ödeme yapması gerekecek. Teklifler için verilen sürenin 4 Kasım’da sona ereceği bilgisi paylaşılırken, BlackBerry’nin kötü günler geçirdiği bir süredir biliniyordu.

Diğer bir yandan kısa bir süre önce de sizlerle paylaştığımız gibi 4500 BlackBerry çalışanının işine son verilecek. Üretilecek olan yeni modeller kurumsal müşterilere yönelik olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.