Bir Klasik Olmaya Aday: Kafa Topu OyunuDestek: Test Link
Popüler Flash Oyunlar

Şu sıralar en çok ilgi gören Flash oyunlardan birisi olan Kafa Topu Oyunu oldukça farklı yapısıyla oyuncuların beğenisini toplamıştır. Oyun teke tek oynanmaktadır. Yani iki futbolcu vardır ve bu iki futbolcu kendi takımını temsil etmektedir. Büyük bir kafaya sahip olan bu futbolcular kafa şutları ile gol atmaya çalışmaktadır. Fakat bol atmak o kadar kolay olmayacaktır. Çünkü oyunda pek çok eklenti vardır.

Oyuna giriş yaptığınızda öncelikle bir takım seçmeniz gerekiyor. Seçtiğiniz takıma ait bir oyuncu oluyor ve bu oyuncu sizin için gol atmaya çalışıyor. Oyuna başladığınızda karşınızda sizin gibi bir oyuncu daha olacak. Oyunda Space tuşu ile vole ya da şut vururken yön tuşları ile hareket ediyor ya da zıplıyorsunuz. Oyun eleme usulü ile gidiyor ve maç yaptığınız yerler sürekli olarak değişiyor. Futbol Oyunu kategorisinde yer alan oyun, oldukça beceri istiyor. Fakat oynarken oldukça keyif alıyorsunuz.

Oyunda alacağınız bazı özellikler sayesinde gol atmanız kolaylaşıyor. Tabi bazı özelliklerde sizi kötü duruma sokuyor. Örneğin aldığınız yüksek zıplama özelliği ile daha fazla zıplayıp kafa şutları ile gol atabiliyorken, aldığınız çorap ayakkabı özelliği yüzünden zıplayamıyor ve kafa gollerine engel olamıyorsunuz. Yararlı olan özellikler yeşil sembolüne sahipken, zararlılar kırmızı sembole sahip oluyor. Kısacası Kafa Topu oldukça basit bir oyun gibi gözükse de aslında içerik açısından birazcık beceri istiyor. Fakat bu oyunu oynarken çok eğleneceğinize emin olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.