Bilişim Sektörü 2013 Yılında da Popüler SektörlerdendiDestek: Test Link
Diğer

İş ilanları sitesi elemanonline.net’in 2013 yılı verilerine göre bilişim sektörü en çok ilgi gören sektörler arasında yer aldı.

2013 yılının sonlarına yaklaşırken iş dünyasından gelen sayısal veriler yılın en popüler sektörlerine ışık tutuyor. İş ilanları sitesi Elemanonline.net’in verilerine göre 2013 yılında en fazla eleman aranan sektörlerden biri de bilişim oldu. Bilişim sektöründe eleman arayan firmalar en fazla bilgisayar programcısı ve web developer pozisyonlarına eleman aradılar.

elemanonlinenet-webeyn

Aranılan elemanın cinsiyet dağılımına bakıldığında kadın ve erkek eşitliği dikkat çeken bir veri olarak göze çarpıyor. Aranılan elemanın “Bilgisayar Programcısı” olması durumunda dahi bu eşitliğin devam etmesi, bilgisayar programcılığının erkek mesleği olmaktan çıktığının bir göstergesi niteliğinde.

Elemanonline.net pazarlama ve iletişim direktörü Arif Köse yaptığı açıklamada 2013 yılının geride bıraktığımız 11 ayında 111 bin kişiyi işe yerleştirdiklerini, 1 milyon 400 binin üzerinde aday profili ile üye firmalara en uygun adayı bulma şansı sağladıklarını belirtti.

Kurumsalhaberler.com basın bülteni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.