Bilgisayarınızı En İyi Performans İçin AyarlayınDestek: Test Link
Bilgisayar

Bilgisayarınızı daha pratik bir şekilde kullanmak istiyorsanız bu ufak ama işe yarar ayarı gözden geçirmenizde fayda var.

Görünümde daha pratik çalışmak istiyorsanız öncelikle Windows’un kendi teması ve Aero özelliğinden, Windows Klasik temasına geçmelisiniz.

Klasik tema her zaman Aerolu Windows temasına göre daha rahat, sade ve pratiktir. Tema yani görünümde pratikleştirecek bazı şeyler; Görev çubuğu ve başlat menüsündeki animasyonlar, pencerelerin animasyonla küçülüp büyümesi vs..

Bu tür ufak performans ayarlarının yapıldığı bir yer var. www.webeyn.com
Bilgisayarım‘a girin. Sağ tıklayıp Özellikler‘i seçin. Ayarları Özelleştir‘e tıklayın. Gelen pencerede yukarıdan Gelişmiş sekmesine girip Performans yazısının yanındaki Ayarlar butonuna tıklayın. Daha sonra gelen pencerede, işaretli olanlardan istediğinizi kaldırabilirsiniz. Hatta en iyisi, “En iyi görünüm için ayarla” yazısını seçip Tamam’a basın.

> En iyi performans için ayarla dediğinizde, işaretli olanların hepsinin işaretini kaldırır ve klasik temaya geçiş yapar.

> En iyi görünüm için ayarla dediğinizde Windows 7 ya da Vista’nın kendi temasına geçer ve Aero özelliğini aktif hale getirir.

Bilgisayarınızı hızlandırmak için basit ipuçları arıyorsanız, daha önce yazmış olduğumuz yazımıza bakabilirsiniz: Bilgisayarınızı Hızlandırmak İçin Basit İpuçları

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.