Bilgisayarınızı Açtığınızda Açılmasını İstediklerinizDestek: Test Link
Bilgisayar

Bilgisayar banner

Bilgisayarınız açıldığında otomatik olarak açılmasını istediğiniz bir klasör ya da program mı var? Aşağıdaki bu Windows ipucu sayesinde bilgisayarınız açıldığında kendiliğinden açılmasını istediklerinizi ayarlamanız mümkün. Peki bunu nasıl yapacaksınız? İşte ayrıntılar…

Bir işyerinizin olduğunu, işyerinize ait bir bilgisayarın bulunduğunu ve kamera kayıt programının veya iş amaçlı kullandığınız program olduğunu farzedelim. Bilgisayarınızı açtığınızda iş amaçlı kullandığınız program(lar)ın otomatik olarak açılmasını istiyor olabilirsiniz. Veya bu bilgisayar sadece güvenlik (kamera) bilgisayarınız olabilir.

Bu gibi durumlarda Windows’un kendi özelliği sayesinde bilgisayarınız açıldığında otomatik olarak açılmasını istediklerinizi ayarlayabiliyorsunuz.

Başlat menüsü tüm programlarda “Başlangıç” klasörünü göreceksiniz. Bu klasörün içine ne atarsanız, attığınız şey (program vs.) bilgisayarınız açıldığında (masaüstü geldiğinde) otomatik olarak karşınıza çıkacak.

Windows 7’de Başlangıç klasörüne sağ tıklayıp aç dedikten sonra içine atabilirsiniz.
Windows XP’de direk başlat menüsünde Başlangıç’ın üzerine gelip istediğiniz programı sürükleyebilirsiniz.

İzleyelim

Deneyin, test edin.. 🙂

“Başlangıç” klasöründen daha önce haberdar mıydınız, işlevini biliyor muydunuz? Bizimle paylaşın…

Yorumlar

    • Normal şartlarda yazıda anlattığımız şekilde uyguladıysanız sorunsuz bir şekilde açılması gerekiyor. Eksik yapmış olabilirsiniz.

     Thumb up 0 Thumb down 0

     • hakkı aygün

      söyle izah edeyım bu sorun yuzunden 4 farklı cd ıle bılgısayarıma format attım ve aynı sorunla karşılaşıyorum…
      program ı ben acınca acılıyor fakat baslangıca atınca çalışmıyor bu neyden kaynaklanabılır. yada iletişim numarası verırsenız telefonla goruselim

      Thumb up 0 Thumb down 0

     • “Başlangıç” klasörüne attığınız uygulamalar normalde çalışır. Exe / çalıştırma kısayolunu atarsanız çalışacaktır. Yanlış dosyayı ya da eksik atıyor olabilirsiniz. Başka bir programı “Başlangıç” klasörüne atmayı deneyin isterseniz.

      Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.