6 Şirket Avrupa Bulut Ödülleri’nde Türkiye’yi Temsil EdecekDestek: Test Link
Kurumsal

Türkiye’de ikinci kere düzenlenen Türkiye Bulut Ödülleri’nde Avrupa’nın en prestijli bulut bilişim ödülü Euro Cloud Awards’a katılacak 6 şirket belli oldu.

Avrupa Bulut Ödülleri’nin (EuroCloud Awards) Türkiye ödül töreni, 22 Eylül’de BTK Başkanı Tayfun Acarer ve bilişim sektörünün önde gelen isimlerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Ödül töreninde Türkiye’yi Lüksemburg’daki finalde temsil edecek 6 kategorinin birincileri ödüllerini aldı. Ayrıca kategorilerinde ikinci ve üçüncü olan firmalara da ödül verildi.

Türkiye’de ikinci kez Bizz Consulting tarafından, Vodafone Türkiye ve Microsoft’un ana sponsorluğu, BFC Bilişim’in co-sponsorluğu, Intel ve Cloudteam’in destekleriyle düzenlenen Avrupa Bulut Ödülleri’ne bu yıl 60 firma başvuru yaptı. Sektörün önde gelen CEO ve yöneticilerinden oluşan jürinin değerlendirmesi sonucunda Türkiye’yi temsil edecek şirketler belirlendi.

Ödül törenine BTK Başkanı Dr. Tayfun Acarer, EuroCloud Başkanı Bernd Becker, TÜBİSAD Başkanı Prof. Dr. Kemal Cılız, Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, BFC Bilişim CEO’su Suphi Çeviker, Cloudteam CEO’su Funda Vural, Intel Türkiye CEO’su Burak Aydın ve çok sayıda sektör yöneticisi katıldı.

Bütün bulut bilişim eko sistemini bir araya getiren törende Türkiye’yi 30 Eylül-1 Ekim 2014 tarihlerinde Lüksemburg’da Türkiye adına yarışacak kategori birincileri şu şirketler oldu:

En İyi Kamu Yönetimi Örnek Vakası: Sii Litera Bilişim Teknolojileri
Bulut Hizmeti Sağlayıcıları: Solvoyo
Bulut Hizmeti Sağlayıcıları: Doruknet
Start-Up CSP: Cloudarena
Start-Up CSP: Sentio Bilişim
Yılın Bulut Hizmet Müşterisi: Migros

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.