Avea, Dünya Tüketiciler Günü’nde Altın Marka SeçildiDestek: Test Link
Mobil Dünya

Avea

Tüm Tüketiciler Derneği, Dünya Tüketici Hakları Günü’nde Avea’nın, 2012 yılında şikayetlere dönüş hızını bir önceki yıla göre yüzde 30 artırması nedeniyle “Altın Marka“ seçildiğini açıkladı.

Şikayetlere dönüş hızını 2012 yılında bir önceki yıla göre %30 oranında artıran Avea, 2012 yılında gelen çağrıları ortalama 16 saniyede cevapladı. Müşteri Deneyim Endeksinde bir önceki yıla oranla yüzde 16’lık artış sağlayan Avea’nın; aldığı bu ödülle hizmet kalitesini her geçen gün daha da artırdığı bir kez daha tescillenmiş oldu. Türkiye’nin ilk tüketici derneği olan Tüm Tüketicileri Koruma Derneği, bu ödülle birlikte Avea markasının “Tüm Tüketicilere Tavsiye Edilmesine” karar verdi.

Geçtiğimiz yıl, Tüketici Akademisi tarafından ürün ve hizmet kalitesine en çok güvenilen markalara verilen “Tüketici 2012 Kalite Ödülüne” ve Tüm Tüketicileri Koruma Derneği (TTKD), tarafından “Tüketici odaklı değişim ve yeniden yapılanma Özel Ödülü”ne layık görülen Avea, bu yıl da ödülleri toplamaya devam etti. 2012 yılını zirvelerle kapatan Avea, Dünya Tüketici Hakları Günü’nde Tüm Tüketiciler Derneği tarafından “Altın Marka“ seçildi.

Müşterilerine 16 saniye içinde cevap verdi; 28,5 milyon çağrı cevapladı

Müşterilerine her kanaldan kaliteli, hızlı ve proaktif çözümlerle değer yaratan Avea, 2012’de müşteri temsilci sayısını yüzde 16 artırarak, çağrıların yüzde 81’ini 20 saniye içerisinde cevaplayarak önemli bir başarıya imza attı. Müşteri beklentilerine uygun çözümlerle kendisini sürekli geliştiren Avea Müşteri Hizmetleri, 2012 yılı içerisinde aldığı 7 ödülle kalitesi 1 yıl içerisinde 7 kez tescillemişti.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.