Avea Ar-Ge Merkezi 3 YaşındaDestek: Test Link
İnternet

Kurulduğu günden bu güne Ar-Ge yatırımlarına 80 milyon TL’den fazla kaynak ayıran Avea, geleceğin yaşam dinamiklerini belirleyen teknolojilerin üretildiği “Avea Ar-Ge Merkezi”nin 3. yılını kutluyor.

2011 yılında açılan AveaLabs çatısı altında yer alan AveaLabs İnovasyon Merkezi, AveaLabs Müşteri Deneyim Merkezi ve AveaLabs Kuluçka Merkezi birimleri ile faaliyet gösteren Avea Ar-Ge Merkezi’nde, yurt içi ve yurt dışı Ar-Ge iş birliklerinin yanı sıra kurumsal ve bireysel müşteriler için ilk niteliği taşıyan pek çok özel ürün ve proje geliştiriliyor.

Avea-Teknoloji-Merkezi-webeyn

Avea Ar-Ge Merkezi’nde bu 3 yılda imza atılan çalışmalar arasında; dünyanın ilk ticari NFC uygulaması olan BonusluAvea, uzaktan kan sayımı ve tahlil yapma imkânı tanıyan Mobil Tahlil Uygulaması, mobil eğitim platformu olan Mobil Mektep, Mobil Anahtar, Hadoop tabanlı büyük veri işleme platformu, Mobil Kaza Tespit Tutanağı Uygulaması, IVR Bas-Konuş uygulamaları ve Ar-Ge Merkezi sertifika sürecinde geliştirilmiş yenilikçi sistemler ve servisler yer alıyor.

Avea Ar-Ge Merkezi’nde geliştirilen projeler kapsamında WAP Ağ Geçidi ürünü ile normal şartlarda yurtdışına ödenecek önemli miktarda kaynağın firma içerisinde kalması sağlanırken; “Orada Kimse Var Mı?” uygulaması ile deprem felaketi sonrası, kişilerin lokasyonunu, belirledikleri bağlantılara otomatik olarak ileten ve bu özelliği ile de dünyada bir ilk niteliği taşıyan sistem hayata geçirildi.

Yapılan çalışmaların yanı sıra, büyük veri işleme alanında faaliyet gösterilerek “BigA” veri anlamlandırma platformu oluşturuldu, “Park Hatırlatıcı” uygulaması, görme engelliler için ödeme sistemi ve Femtocell uygulamaları hayata geçirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.