Avea, 2014 Yılı 1.Çeyrek Sonuçlarını AçıkladıDestek: Test Link
Kurumsal

2013 yılını 3.838 Milyon TL gelir ve 14,5 milyon aboneyle kapatan Avea; 2014’ün ilk çeyreğinde, toplam abone sayısını geçen yıla oranla %11 artırarak 15,3 milyona yükseltti.

Numara taşımada son 8 çeyrektir sahip olduğu üstün konumunu devam ettiren Avea, 2013’ün aynı döneminde 239 bine varan abone tabanı büyümesini, bu yıl 3 kat artırma başarısı göstererek; ilk çeyreği 757 bin aboneyle kapattı.

“Mobil iletişimde özgür dönemin yaratıcısı” olma iddiasıyla ‘Akıllı Büyüme’ stratejisine devam eden Avea, kullanıcı sayısı ve kullanımdaki artışla mobil datada %65’lik bir büyüme yakaladı.

Erkan Akdemir: “2014’te müşterinin tercihi açık ara Avea oldu”

“2013 sonuçlarımızın verdiği güç ve Türkiye’nin geleceğine yatırım yapma vizyonumuzla 2014’e hızlı bir giriş yaptık” diyen Akdemir; ilk çeyreği şöyle değerlendirdi:

“Büyük ilerlemeler kaydedip heyecan verici rakamlara ulaştığımız üç aylık süreçte, kendi rekorlarımızı kırarak büyümemizi sürdürdük. Kendimizle olan yarışımız, bizi birçok alanda liderliğe oturttu. Sunduğumuz bolluk ve çeşitlilik dünyasına; avantajlı, cazip teklif ve kampanyalarımıza ilişkin başarılı iletişimimiz, beklediğimiz sonuçları verdi. 2014’ün ilk çeyreğinde de müşterinin tercihi açık ara Avea oldu”

Erkan-Akdemir-webeyn
Avea CEO’su Erkan Akdemir

Abone tabanında rekor büyüme

Tüketici dostu tarifeleri ve kampanyalarla abone tabanında rekor büyüme kaydettiklerine dikkat çeken Akdemir; “2012 yılının ilk çeyreğinde 170 bin olan abone tabanı büyümemizi 2013’ün aynı döneminde 239 bine yükseltmiştik. 2014 ilk çeyrekte abonemizi 757 bin büyüterek, 2007’den bu yana en yüksek büyümemizi gerçekleştirdik.

Toplam abone sayımız geçtiğimiz yılın ilk çeyreğine göre %11 oranında arttı. Faturalı tabanımız %15, faturasız tabanımız ise %8 büyüdü. 2013’ü piyasadaki en yüksek faturalı oranına sahip şirket olarak kapatmanın mutluluğunu yaşarken; bu yılın ilk çeyreğinde kaydettiğimiz büyümeyle faturalı abone oranımızı %45.5’e yükselttik” dedi.

“Numara Taşıma” kavramını, neredeyse “Avea’ya Taşıma” ile eşdeğer hale getirdiklerini belirten Avea CEO’su Erkan Akdemir, son iki çeyrektir pozitifte olma başarısını gösteren tek operatör olduklarını vurgulayarak; “8 çeyrektir numara taşımada kesintisiz açık ara lideriz. İki yıldır numara taşıma kavramı Avea ile özdeşleşti. Yılın ilk çeyreğinde net 698 bin cep telefonu kullanıcısı, numarasını başka bir operatörden Avea’ya taşıyarak Avea’nın avantajlarla dolu dünyasının bir parçası oldu” dedi.

Erkan Akdemir, kitleleri sundukları Avea markalı cihazlar sayesinde akıllı telefonlarla tanıştırmaya devam ettiklerini ve her alanda fırsat eşitliği yaratarak “Akıllı Cihazların İlk Adresi” olmayı sürdürdüklerini söyledi. Operatör markalı ilk 4,5 inç ekrana sahip Avea inTouch 3 ve 5 inç ekranlı Avea inTouch 3 Large’ın yanı sıra Türkiye’de bir GSM şirketi tarafından gerçekleştirilen “ilk üretici ve operatör markalı” cihaz olan Nokia Lumia 525 ile akıllı telefon penetrasyonunda çok önemli adımlar attıklarına dikkat çeken Akdemir; “Akıllı telefon sahibi olmak isteyen herkese uygun alternatifi sunmak, bizim önceliklerimiz arasında yer almaya devam edecek” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.