ASUS, Akıllı Saati ZenWatch’u TanıttıDestek: Test Link
Donanım & Yazılım

ASUS, ilk giyilebilir cihazı olan ZenWatch’u Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (IFA 2014) tanıttı.

Android Wear işletim sistemine sahip akıllı saat Google’ın iş birliğinde üretildi. Son derece hassas tasarım süreçlerinden geçen ZenWatch Android™ akıllı telefonlarla kusursuz bir uyum sağlayarak, kullanıcılarına ihtiyaçlarına yönelik bilgileri en çok ihtiyaç duyulan anda sunuyor ve adeta kişisel bir sağlık yöneticisi görevi görüyor.

ZenWatch şık, en ince ayrıntısına kadar dikkat edilen tasarımı ve yapımında kullanılan yüksek kaliteli materyalleriyle ince işçilik ürünü saat yapımı geleneğini devam ettiriyor. ZenWatch’un kıvrılmış camı ve bilek hatlarını takip eden koruyucusu, bileği benzersiz şekilde saran, dikişli derili kayış ile birleşerek konforlu ve şıklığı bir arada sunan bir tasarımda buluşuyor. ZenWatch ayrıca istenilen anda değiştirilebilen çeşitli saat yüzleriyle birlikte geliyor. Bu sayede kullanıcı kendi stiline uyumlu saat yüzlerinden dilediğini anında seçebiliyor.

Android işletim sistemli telefonların akıllı yoldaşı ZenWatch, bir bakışta anlık bilgiler sunduğu gibi kullanıcıların birçok işlemlerini yalnızca bir dokunuş ya da sesli komutla gerçekleştirebilmelerine olanak tanıyor. ZenWatch ayrıca ASUS ZenUI mobil kullanıcı arayüzünün tüm güzelliğini ve kullanım kolaylığını ilk kez Android işletim sistemli bir giyilebilir cihaza getiriyor. ASUS akıllı telefon kullanıcıları kendi akıllı telefonlarında ZenUI entegrasyonunun keyfini çıkarırken What’s Next ve Do It Later gibi özel ZenUI uygulamalarıyla çok daha rahat ve güçlü deneyimler yaşayacaklar.

Tüm güne yayılan bir konfor sunan ileri teknolojili sensörler sayesinde ZenWatch, kalp atışı, atılan adım sayısı, zindelik seviyesi gibi çeşitli sağlık istatistiklerini takip ederek, kullanıcılar için adeta kişisel bir sağlık danışmanına dönüşüyor. ZenWatch bu yönüyle kullanıcıların, yaşamlarını dengede tutma ve kişisel zindelik hedeflerini gerçekleştirme çabalarına destek veriyor.

ASUS-ZenWatch-webeyn-2

Android 4.3 ve daha üst sürümlerle çalışan tüm akıllı telefonlarla uyumlu ASUS ZenWatch, kullanıcıların gelen aramalar, mesajlar, bildirimler ve diğer önemli bilgileri telefonlarını ceplerinden ya da çantalarından çıkarmadan rahatlıkla görüntüleyebilmelerini sağlayan bir ekrana sahip. ZenWatch, ASUS ZenWatch Manager akıllı telefon uygulaması ile birlikte kullanıldığında gelişmiş akıllı telefon entegrasyonu, tüm ASUS saat yüzlerini telefondan ayarlayabilme ve ASUS ZenUI entegrasyonu (yalnızca ASUS akıllı telefonlarda), Watch Unlock (saat kilidini açma), Tap Tap (çift dokunuş), Cover to Mute (sessize alma) ve Find My Phone (telefonumu bul) gibi gelişmiş özellik ve işlevler sunuyor. ZenWatch’u ASUS Remote Camera (uzaktan kontrollü kamera) ve ASUS Remote Link (uzaktan bağlantı) uygulamalarıyla birlikte kullanmak isteyenler için Remote Camera (uzaktan kontrollü kamera) ve ASUS Presentation Control (sunum kontrolü) olmak üzere iki ek özellik de bulunuyor.

Watch Unlock özelliği ZenWatch’u, kullanıcıların telefonlarının ya da tabletlerinin kilitlerini yalnızca saat yüzüne dokunarak açabilmelerini sağlayan evrensel bir anahtara dönüştürüyor. Bu özellik kullanıcılara kişisel bilgilerini koruma desteği sunarken güvenlikle rahatlığın arasındaki dengeyi sağlıyor. Kullanıcılar bu özellik sayesinde sürekli olarak bir şifre ya da PIN bilgisi girmek zorunda da kalmıyor. Tap Tap özelliği ile kullanıcılar en çok kullandıkları ZenWatch işlemini yalnızca saat yüzeyine iki kez dokunarak etkin hale getirebiliyorlar.

Her yerde rahatlıkla takılabilen ve gün boyu hiçbir rahatsızlık vermeden taşınabilen ASUS ZenWatch ileri teknolojili sensörlere sahip. Ürün bu sensörler sayesinde, kullanıcıların sağlıklı ve dengeli bir yaşam sürmesine destek olabilecek tam kapsamlı bir sağlık yöneticisine dönüşüyor.

Kullanıcılar kollarında ZenWatch ile günlerini geçirirken, Wellness uygulaması atılan adım, yakılan kalori, eylem süresi, kalp atış oranı, egzersiz yoğunluğu ve zindelik seviyesi gibi istatistikleri bir araya topluyor. Biriken istatistikler bilgi verici bir zaman akışı ve haftalık özet görünümleri altında kullanıcılara sunuluyor. Kullanıcılar da yaşam tarzlarının ne kadar etkin olduklarını bu bilgiler üzerinden takip edebiliyor.

Kullanıcılar bir günde atılması gereken adım sayısı gibi hedefler belirleyebiliyor ve daha sonra da bu hedeflere yönelik faaliyet akışını hem ZenWatch hem de Wellness uygulaması üzerinden takip edebiliyor. Sunulan bu faydalı özetler içerisinde yorumu ve analizi kolay grafikler yer alıyor. Elde edilen bilgiler gelecekteki zindelik hedefleri için de kullanılabiliyor.

ASUS-ZenWatch-teknik-ozellikler-webeyn

Ürün özellikleri, ülkeden ülkeye farklılık gösterebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.