Windows 8 PC İle Android Tablet Bir Arada: ASUS Transformer AiODestek: Test Link
Bilgisayar, İnternet

İki işletim sistemi, üç farklı kullanım şekli, tek cihaz. ASUS Transformer AiO dünyada bir ilke imza atıyor.

ASUS, CES 2013 fuarında dünyanın Windows 8 All-in-One PC ile Android tableti bir araya getiren ilk ürünü olan ASUS Transformer AiO’yu tanıttı. İlk bakışta sadece bir Windows 8 All-in-One PC olarak gözüken ürünün 18,4 inç boyutundaki ekranı yerinden çıkarak ayrıca bir Android tablet olarak kullanılabiliyor.

ASUS_Transformer AiO_webeyn

Ekranı çıkartılarak ayrı bir tablet olarak kullanılabilen dünyanın ilk All-in-One PC modeli olan ASUS Transformer AiO üç farklı şekilde kullanılabiliyor. Windows 8 işletim sistemli bir bilgisayar olan ASUS Transformer AiO, yüksek performans için gereken gücü 3. nesil Intel® Core™ işlemciler ve NVIDIA® GT730M grafik kartından alıyor. 18,4 inç boyutunda Full HD IPS ekran ise 178 derece izleme açısı sunarak, arkadaşlarınız ve ailenizle birlikte daha rahat bir kullanım sunuyor. Buna ek olarak, ASUS SonicMaster ses teknolojisi de müzik dinlerken ya da film izlerken etkileyici bir ses deneyimi yaşamanızı sağlıyor.

ASUS_Transformer AiO_webeyn4

ASUS Transformer AiO’nun ekranını gövde kısmından ayırdığınızda ise elinize farklı kullanım amaçları için, iki ayrı işletim sistemi ile kullanabileceğiniz büyük boyutlu bir tablet geçmiş oluyor. Wireless Remote Desktop teknolojisi ile gövde kısmına yüksek hızlı kablosuz bağlantı kuran cihaz, çoklu dokunmatik özelliğine sahip olan ekranı Windows 8 işletim sistemi ile kullanabileceğiniz bir tablet haline getiriyor. Bunun yanı sıra, ASUS Transformer AiO’nun ayrılabilen ekranı kullanıcının isteğine göre, içinde bulunan NVIDIA® Tegra® 3 dört çekirdekli işlemciyi kullanan bir Android 4.1 tablet şeklinde kullanabilmek de mümkün. İki kullanım şekli arasındaki geçişi tek bir tuşa basarak yapabiliyorsunuz.

ASUS_Transformer AiO_webeyn3

ASUS Transformer AiO’yu tablet şeklinde ev içinde kullanmak da gayet kolay. Tableti bir yerden bir yere taşırken rahat bir şekilde taşımanızı kolaylaştıran sapın yanı sıra, arka kısımda bulunan ayak sayesinde de ayrı olarak masanızın üzerine en uygun açıda duracak şekilde koyabilirsiniz.

Teknik özellikler

ASUS Transformer AiO Tablet
• Android 4.1 Jelly Bean
• 18,4 inç, Full HD, çoklu dokunmatik, IPS ekran
• NVIDIA Tegra 3 işlemci
• 32GB kapasite ve microSD kart yuvası
• 294 x 466 x 18mm
• 2,4kg

ASUS_Transformer AiO_webeyn2

ASUS Transformer AiO PC Station
• Windows 8 (64-bit)
• 3. Nesil Intel Core i3/i5/i7 işlemci
• NVIDIA GT730M grafik kartı
• 8GB’a kadar DDR3 (1600MHz) RAM
• 2TB’a kadar SATA sabit sürücü

Yorumlar

  1. alico

    Herkes çizgisini tasarımın sadeliğine indirgerken fazlalık ve şaşalığı ayıklayınca sonucun Apple çıkmasıyla karşılaşması kaçınılmaz bir son oluyor galiba 🙂

    Thumb up 0 Thumb down 0

  2. Bu üründen edinmek isterdim doğrusu.. Gerekirse al istediğin odaya götür.. Harika.. Araştırayım belki Türkiye’de satılıyordur.

    Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.