ASUS Taichi ve Transformer Book’u Computex 2012’de TanıttıDestek: Test Link
Bilgisayar, İnternet

ASUS banner

ASUS, Computex 2012 fuarında Taichi ve Transformer Book’u tanıttı. Dünyanın ilk dönüştürülebilir dizüstü bilgisayarının üstün özellikleri ASUS’un “Müşteri Memnuniyeti 2.0” felsefesini yansıtıyor.

ASUS 1

Yeni dijital çağın küresel lideri ASUS, şirketin “Müşteri Memnuniyeti 2.0” felsefesini sahiplenen iki heyecan verici dizüstü bilgisayarı Computex 2012 fuarında tanıttı: ASUS TAICHI ve ASUS Transformer Book. Müşteri Memnuniyeti 2.0 ilkesi ASUS’un müşteri ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılayan yeni deneyimler sunma konusunda sergilediği bağlılığı temel alıyor.

Çift ekranlı dizüstü bilgisayar ve çoklu dokunmatik tablet aynı gövdede: ASUS TAICHI
İnce, yüksek oranda portatif ve şık ASUS TAICHI, hem 11.611 hem de 13.31 modellerinde bulunan çift taraflı LED aydınlatmalı IPS/FHD ekran özelliğiyle öne çıkıyor. Kapağın dış tarafındaki dokunmatik ekran ile TAICHI aynı anda bir dizüstü bilgisayar ve tablet rolüne bürünerek mobil olasılıklarda yeni bir çığır açıyor.

ASUS 2

Kapağı açıkken diğer dizüstü bilgisayarları andıran TAICHI tam boyutlu ve arka aydınlatmalı Q klavyenin yanı sıra palet pabucuna da sahip. Kapak kapandığında ise TAICHI anında çoklu dokunmatik bir tablet bilgisayara dönüşüyor. Üstelik sıradan dizüstü bilgisayarlarda bulunmayan bir esneklik katan stylus desteği bu muhteşem deneyime dahil. Dahası birbirinden bağımsız iki ekran aynı donanıma erişim sağlayabilmenin yanında eşzamanlı olarak da kullanılabiliyor. Böylece TAICHI’yi iki kişi aynı anda kullanabiliyor.

ASUS 3

ASUS ZENBOOK™ kadar hafif ve ince olan TAICHI üçüncü nesil Intel® Core™ işlemciler, hızlı SSD depolama ve çift bant 802.11n Wi-Fi gibi özellikleriyle benzersiz bir mobil performans sergiliyor.

Dünyanın ilk dönüştürülebilir dizüstü bilgisayarı: ASUS Transformer Book
Dünyanın ilk dönüştürülebilir dizüstü bilgisayarı olan ASUS Transformer Book kullanıcıların yalnızca ekranı değiştirmeleriyle dizüstü bilgisayar ve tablete dönüşebiliyor. ASUS Transformer Book bu yönüyle çoklu dokunmatik bir tablet bilgisayarın rahatlığını hissetmek isteyip daha geleneksel Windows tabanlı bir dizüstü bilgisayarın üretkenliğine sahip olmak isteyen kullanıcılar için son derece ideal.

Keskin grafiklere sahip Transformer Book’un özellikleri arasında en son Intel® Core™ i7 işlemci*, SSD ve HDD depolama, 4GB DDR3 çift kanal RAM ve USB 3.0 yer alıyor. ASUS Golden Ear (Altın Kulak) ekibi tarafından geliştirilen ASUS SonicMaster teknolojisi ise cihazın entegre hoparlöründen derin ve dolgun bas sesler gelmesini sağlıyor. Transformer Book ayrıca HD ön yüz kamerası ve 5M arka yüz kamerası ile çift kamera desteğine sahip olmasıyla hem fotoğraf hem de videolu sohbetler için ideal bir araç haline geliyor.

ASUS 4

Hafif ve ultraportatif dizüstü bilgisayar 11.61, 131 ya da 14” Full HD IPS ekran boyutlarında ve çoklu dokunmatik becerileri ile geliyor. Tam boyutlu Q klavye* çıkarıldığında mobil dünyanın en iyisini sunacak hayli portatif bir tablet elde ediliyor.

* özellikler önceden haber verilmeksizin değişebilir.

Olabilecek en iyi kullanıcı deneyimi: Memnuniyet 2.0
ASUS’un Memnuniyet 2.0 ilkesi diğer ASUS dizüstü bilgisayarlarına da yön veriyor. ZENBOOK Prime’ın yanı sıra yeni G, K, X ve N serileri mükemmel tasarım ve kullanıcı deneyimini bambaşka bir seviyeye taşıyan en son mobil teknolojilerle donanmış durumda. IPS ekranın sağladığı kristal netliğindeki görüntüler, SonicMaster ses teknolojisi sayesinde mümkün olan olağanüstü ses kalitesi, çok dokunuşlu palet pabucu ve Super Hybrid Engine II teknolojisinin sağladığı Akıllı Jest teknolojisi ile ASUS dizüstü bilgisayar kavramını adeta yeniden tanımlıyor.

Bu yeni tanıma göre dizüstü bilgisayar artık yalnızca bir iş aracı değil, aynı zamanda eğlence ve eğitim için de eşsiz bir cihaz.

ASUS’un Computex 2012’de yaptığı duyuruların tamamını görmek için http://press.asus.com adresine girebilirsiniz. Ürünlerle ilgili daha fazla bilgi için: http://www.techinstyle.tv

Basın Bülteni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.