ASUS, N Serisi Yeni Dizüstü Bilgisayarlarını TanıttıDestek: Test Link
Donanım & Yazılım

ASUS’un yeni N serisi 4. nesil Intel® Core işlemci ve SonicMaster Premium ses sistemini bir araya getiriyor.

ASUS, alt kısmı dahil olmak üzere her yanı iyi işlenmiş metalik yüzeyle kaplı, N serisi multimedya dizüstü bilgisayarlarını tanıttı. Hafif ve dayanıklı alüminyumun kullanıldığı şık tasarım, daha önceki N serisi modellerinde görülen dalgalı hoparlör ızgarasını da muhafaza ediyor. Yeni ASUS N serisinde bulunan ürünler, dört hoparlör barındıran ve zengin çevresel ses sağlayan ASUS SonicMaster Premium ses teknolojisini kullanan ilk dizüstü bilgisayarlar olma özelliğine de sahip.

N serisi dizüstü bilgisayarlar, olağanüstü görsel performans için 4. nesil Intel® Core™ işlemciler ve ayrıca NVIDIA® GeForce® ekran kartıyla geliyor. Serinin tüm ürünlerinde yer alan yansıma yapmayan, IPS ve kapasitif çoklu dokunmatik ekranlar da daha geniş açılı canlı görüntüler ve Microsoft Windows 8 ile hassas parmak ucu kontrolü için ayrıca tercihli olarak bulunabiliyor.

ASUS-N-serisi-webeyn-3

En yeni N serisi, multimedya dizüstü bilgisayar ses performansını Bang & Olufsen ICEpower® ile beraber geliştirilen, yükseltilmiş SonicMaster Premium teknolojisiyle ile daha ileri taşıyor. N550 ile N750 modelleri dört hoparlöre sahip ilk dizüstü bilgisayarlar ve bu yüzden filmlerin, oyunların ve diğer içeriklerin etkisini artıracak, sinema kalitesinde çevresel ses yeteneği sunuyor.

Harici olarak bağlanan SonicMaster subwoofer ise bas çıkışlarını yükseltiyor ve müzik severlerin çok memnun kalacağı güçlü derin notalar ekliyor. Güçlü baslar da aynı şekilde filmlerin ve oyunların daha gerçekçi ve etkileyici olmasını sağlıyor. Daha esnek, kullanıcı kontrollü ve otomatik ses tonlaması için ASUS profesyonel MaxxAudio ses işleme aygıtları ve muhteşem ASUS AudioWizard yardımcı yazılımı da yeni ASUS N serisinde mevcut. Böylece kullanıcılar ses ayarlarını kolaylıkla değiştirebiliyor ya da tercihe ve kullanıma bağlı olarak hazırlanmış ön ayarlardan birini seçebiliyor.

4. nesil Intel® Core™ işlemciler, zorlu çoklu görevler söz konusu olduğunda bile bütün uygulamalarda hızlı ve akıcı performans sağlıyor. N serisi dizüstü bilgisayarlar, keskin detaylarda en son DirectX® 11 oyunları destekleyen grafikler için harici NVIDIA® GeForce® grafik kartları ile geliyor.

ASUS-N-serisi-webeyn-2

Muhteşem ASUS Super Hybrid Engine II güç yönetim teknolojisi, pil ömrünü uzatmaya yardımcı oluyor ve uyku modundan iki saniye içinde çıkıp işlemlere kaldığınız yerden devam etmeyi sağlıyor. Kullanıcılar ayrıca veri kaybını önleyen otomatik yedekleme ile iki haftalık bekleme süresine güvenebiliyor.

N serisi dizüstü bilgisayarların güçlü çift arka havalandırması ile sıcaklık düşürülüyor ve gürültü azaltılıyor. Daha düşük sıcaklıklar, istikrarlı işlem anlamına geldiği gibi kullanıcıların daha serin ve sakin ortamların keyfini sürmesi de demek oluyor.

Daha canlı ve detaylı görüntüler için N550, 178 derece görüntüleme açısı sunan 15.6 inç IPS ekran kullanıyor. Full HD 1080p özelliği sayesinde fotoğraflar, filmler ve oyunlar daima mükemmel görünüyor. N750’nin 17.3 inç Artırılmış Geniş Görüntülemeli (Enhanced Wide Viewing – EWV) Full HD 1080p ekranı ise 150 derece geniş görüntüleme açısına sahip.

ASUS, N550 serisi dizüstü bilgisayarlar için isteğe bağlı dokunmatik ekranlar da sağlayarak, kullanıcılara Microsoft Windows 8’deki dokunmatik bazlı işlemlerden en fazla faydalanabilme seçeneği sunuyor. ASUS dokunmatik ekran teknolojisi, hassaslık ve kesinlikte sektörün standartlarını genişleterek daha fazla ve daha kusursuz bir eğlenceye yönlendiriyor.

ASUS-N-serisi-ozellikler-webeyn

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.