ASUS MeMO Pad (HD) 10 İncelemeDestek: Test Link
İnceleme

Akıllı telefon, tablet ve çeşitli cihazları incelemeye devam ediyoruz. Yeni inceleme konuğumuz ASUS MeMO Pad 10.

ASUS’un geniş ürün yelpazesine dahil tabletlerinden birisi olan MeMO Pad 10, HD çözünürlüğe ve 10.1 inç ekran boyutuna sahip. ASUS’un tablet kategorisinde ürün yelpazesi oldukça geniş. “Peki ne değişiyor?” diyecek olursanız, ürünlerin işlemcileri ya da ekran çözünürlükleri gibi farklı olduğu noktalar bulunuyor. HD 7 modelden daha büyük bir ekran sunan MeMO Pad 10, HD çözünürlük ve büyük ekran arayanlar için alternatif bir model.

ASUS’un pek çok tabletinde olan özellikleri, bu üründe de mevcut. Plastik gövdeli MeMOPad 10’un teknik özelliklerine gözatalım…

IPS ekrana sahip olan tabletin ekran çözünürlüğü 1280 x 800 piksel. Parlaklık ve görüş açısı konusunda da iyi olarak nitelendirebileceğimiz tablet, yeterli derecede HD çözünürlükte. Gövdenin plastik olduğundan bahsetmiştik. Çok daha ucuz ve düşük seviyedeki plastik tabletlere oranla, plastik gövdeye sahip olan MeMO Pad 10’un daha kaliteli bir yapıda olduğunu söylemek gerekiyor elbette.

Kalınlığı 10.5 mm. olan tabletin ağırlığı 552 gram. Ağırlık konusunda şunu söylememiz gerekiyor: Daha hafif olabilirdi. Elimize ulaşan test örneği, beyaz renk seçeneğine sahip ve beyaz renkli modelin oldukça şık olduğunu söyleyelim. Tabi pembe ve metalik gri gibi farklı renk seçenekleri de bulunuyor.

Biraz daha teknik özelliklerinden bahsetmek gerekirse MeMO Pad 10, ARM tabanlı 1.6 GHz hızında 4 çekirdekli bir işlemciye sahip. 1 GB RAM’e sahip ve grafik işlem birimi (GPU) ise Mali 400. 16 GB depolama alanı ile gelen tabletin kapasitesini isterseniz microSD kart ile 64 GB’a kadar artırabiliyorsunuz. Hafıza kartı takmadan, 16 GB depolama alanı içerisinden yaklaşık olarak 12 GB’ın kullanılabilir alan olduğunu belirtelim.

Sonraki Sayfa

Sayfalar: 1 2

Yorumlar

  1. cengo

    8 aydan beri asus kullanmaktayim ürünün malisef 3 hatasi var 1 -3 metreden wife cekmiyor en büyük sorun bu 2-algilama ve dokunma iyi degil googleye yazi yazdirmiyor asus kendi kafasina gore takiliyor bazen 3-servis ise yaramaz ilginen yok kendi sorununuzu sizin cozmenizi isterler aldigima pismanim notum 5 ustunden 2 karar sizin sonra pisman olmayin

    Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.