Apple’ın iTunes Mağazası Android’e GelebilirDestek: Test Link
Android

Apple’ın iOS kullanıcıları için müzik, videolar, TV şovları, dijital kitaplar, Podcast’ler, oyunlar ve uygulamaların indirilebilmesine imkân tanıdığı servisi iTunes, Android kullanıcıları için Google Play’de yayınlanabilir.

Billboard’un farklı kaynaklardan elde ettiği bilgilere göre Apple, Android kullanıcıları için iTunes uygulamasını Google Play’de yayınlama fikrini değerlendiriyor.

Android cihazların iOS cihazlara göre daha hızlı bir şekilde pazar payını yükselttiğini göz önünde bulundurursak, Apple’ın Google Play’de iTunes’u yayınlamasıyla birlikte Android kullanıcıları da müzik satın alma gibi özelliklerden faydalanabilecek.

Paylaşılan diğer iddialara göre Apple, Spotify ve diğer müzik dinleme servisleri ile rekabet içerisine girmek ve kendi servisini kullanıcılara sunmak için plak şirketleriyle görüşüyor.

Paylaşılanlar şimdilik sadece iddiadan ibaret durumda. Apple’ın iTunes’u Android için yayınlaması ya da Spotify benzeri servislerle rekabete girmek için kendi servisini duyurması, çok uzun zaman alabilir.

Apple’dan konuya ilişkin bilgi geldiğinde ve yeni gelişmeler olduğunda sizlerle paylaşacağız.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.