Apple, Visa, MasterCard ve American Express İle AnlaştıDestek: Test Link
Mobil Dünya

Apple, yabancı basının paylaştığı bilgiye göre iPhone 6’da mobil ödeme için Visa, MasterCard ve American Express ile anlaştı.

9 Eylül tarihinde tanıtılacak olan ve tüm dünyanın merakla beklediği iPhone 6’da olması beklenen özelliklerden birisi de mobil ödeme konusu. Apple’ın mobil ödeme ile ilgili hamle yapması uzun süredir beklenirken, bu hamlesini de iPhone 6 ile gerçekleştireceği konuşuluyor.

Kullanıcıların telefonlarını kullanarak ödeme yapmalarına imkân tanıyacak olan sistem için Apple, paylaşılan haberlere göre Visa, MasterCard ve American Express ile çalışmayı tercih etmiş. Bloomberg ve Recode, The Information gibi diğer bazı kaynakların paylaştığı haberde anlaşmanın detayları yer almıyor.

Özellikle Android’li yeni modellerde NFC özelliğini görüyoruz. Fakat bu modellerde neredeyse tüm kullanıcılar, NFC özelliğinden tam anlamıyla yararlanamıyor. Apple’ın mobil ödeme konusunda böyle ortaklarla anlaşma yapması ve adım atması, iyiye işaret gibi gözüküyor.

Bakalım iPhone 6’da mobil ödeme ile ilgili nasıl bir sistem göreceğiz? Ya da görebilecek miyiz? Yeni gelişmeler için 9 Eylül tarihini beklememiz gerekiyor.

Bizi takip etmeye devam edin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.