Apple, iWatch İçin Türkiye’de Marka Başvurusu Yaptı mı?Destek: Test Link
Donanım & Yazılım

Apple

Bazı kaynaklar Apple’ın Türkiye’de de iWatch için marka başvurusu yaptığını söylüyor. İşte ayrıntılar…

Apple‘ın akıllı saat projesi “iWatch” bir süredir gündemde ve bu yılın sonuna doğru piyasaya çıkması bekleniyor. Rusya, Japonya ve bazı ülkelerde marka başvurusunda bulunan Apple‘ın bu proje için ülkemizde de marka başvurusunda bulunduğu söyleniyor. Henüz bu konuyla ilgili resmi bir bilgi yok.

Bazı kaynaklarda başvuruyu yapan kişi olarak avukat Pınar Arıkan‘ın isminin geçtiğine dair görsel var.
O görsel:

Apple-iWatch-TR-webeyn

Başvuruyu yapan kişi isminin (Pınar Arıkan) üstteki-diğer yazı karakterlerinden farklı olduğu sizin de dikkatinizi çekmiştir. Bir diğer durum da şöyle: Türk Patent Enstitüsü‘nden “iwatch” olarak sorgulama yaptığınızda aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşıyorsunuz.

Apple-iWatch-TR-webeyn-2

En üstteki (ilk) görselde başvuru numarası “2013/49732” olarak görülüyor ve sorgulama sonuçlarından bu numaralı başvuruya tıkladığımızda ise “Pınar Arıkan” ismi yazmıyor. Görsel:

Apple-iWatch-TR-3-webeyn

Sonuç ve özet olarak paylaşılan görselde yazan isim, canlı sorgulama yaptığınızda gözükmüyor.

Bir diğer durum ise: Sorgulama yaparken marka adı haricinde firma adına da Apple yazarsanız sonu 32 ile biten numaraya sahip başvuru çıkıyor. Aynı zamanda başvuru tarihinin diğer ülkelerle aynı olması da dikkat çekiyor. Bu ise diğer güçlü bir ihtimal. İlerleyen günlerde sorgulamada Apple ya da yetkili bilgisi yazacaktır. Dilerseniz siz de bizzat Türk Patent Enstitüsü‘nün sitesine girerek marka başvuru sorgulaması yapabilirsiniz.

Konuyla ilgili yeni gelişmeler olduğunda sizlerle paylaşacağız.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.