Apple, iOS’i Arabalara Entegre Edeceği CarPlay’i Duyurdu!Destek: Test Link
iOS

Apple’ın işletim sistemi iOS’i araçlara taşıyacak olan projesi bir süredir gündemdeydi. Apple, iOS’i arabalara taşıyacak olan CarPlay sistemini resmi olarak duyurdu.

Duyurulan CarPlay sistemi ile birlikte iOS deneyimini araçlarda devam ettirmek mümkün olacak. CarPlay ile sürücüler, haritalar, müzik servisleri ya da mesajlar gibi bölümlere kısa kelimeler söyleyerek ya da kontrol paneli üzerine dokunarak kolayca ulaşabilecek.

Apple-CarPlay-webeyn-2

Apple, CarPlay sistemi için birçok otomobil üreticisiyle anlaşmış durumda. Sürücüler Siri ile sesli olarak veya kontrol paneliyle cihazlarını kontrol edecek. Bu sistemin kullanımı için direksiyon üzerinde bir buton olacak.

Apple-CarPlay-webeyn-3

Müzik entegrasyonu ile iPhone üzerindeki müzikleri otomobilde dinlemek, Siri ile haritalarda sesli yol tarifi almak ve daha pek çok şey, CarPlay ile sürücülere sunulacak. iPhone 5, iPhone 5S ve iPhone 5C modelleri CarPlay ile uyumlu olacak ve belirtilen bu 3 modele gelecek olan iOS 7 güncelemesiyle CarPlay uyumluluğu sağlanacak.

Apple yetkililerinin belirttiğine göre CarPlay, sürücülere iPhone’larını kullanarak muhteşem bir deneyim sunacak. CarPlay’in ilk çıkışı Volvo, Mercedes Benz ve Ferrari ile yapılacak. İlerleyen zamanlarda sistemin BMW, General Motors, Ford, Hyundai, Jaguar, Honda, Land Rover, Kia, Mitsubishi, Nissan, Citroen, Peugeoth, Subaru, Suzuki ve Toyota gibi pek çok markada da bulunması bekleniyor.

Apple CarPlay resmi sayfası: http://www.apple.com/ios/carplay/

Yeni gelişmeleri sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.