Apple iOS 6 İşletim Sistemi Yayınlandı!Destek: Test Link
Mobil Dünya

iOS 6

Teknoloji devi Apple, 11 Haziran 2012 tarihinde WWDC 2012 konferansında tanıttığı iOS adlı işletim sisteminin yeni sürümü olan iOS 6‘yı yayınladı.

11 Haziran 2012 tarihinde, Apple’ın Worldwide Developers Conference adını verdiği konferansında tanıtılan yeni mobil işletim sistemi iOS 6, 19 Eylül 2012 20:00 itibariyle Apple tarafından yayınlandı.

iOS 6’nın final sürümü yayınlanana kadar 5 tane beta(geliştirici) sürümü yayınlanmıştı.

iPhone 5

iOS 6 ile beraber Google Maps adlı harita uygulaması kaldırılarak yerine Apple’ın TomTom verilerini kullanan Apple Maps adlı harita getirildi, iOS 5 ile gelen kişisel asistanınız Siri‘ye yeni fonksiyonlar eklenerek gerçeklik arttırıldı, bildirim merkezine Facebook entegrasyonu eklendi, belirlediğiniz zaman dilimlerde telefonu otomatik olarak dışarıdan erişilemez hale getiren “Rahatsız Etme” servisi ve 200’den fazla yeni özellik eklendi. Ayrıca telefonuza arama geldiği sırada eğer meşgul iseniz aramayı reddederek karşı tarafa tek bir tuşla “Daha sonra ara, Meşgulüm” gibi mesajlar gönderebiliyorsunuz.

iOS 6 işletim sistemini Apple iPhone ve iPad’inizin “Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme” menüsünden güncelleyebilirsiniz.

12 Eylül tarihinde, Amerika’nın San Francisco şehrinde tanıtılan Apple’ın iPhone 5 adlı yeni amiral gemisi ise 21 Eylül 2012 tarihinde ABD, Kanada, Almanya, Birleşik Krallık, Fransa, Avustralya, Japonya, Hong Kong ve Singapur’da satışa başlayacak.

iOS 6 ile ilgili detaylı incelemeyi kısa bir süre sonra webeyn’de bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.