Apple, 3 Günde 9 Milyon iPhone 5S ve 5C Sattı!Destek: Test Link
Mobil Dünya

Apple’ın tanıttığı yeni modeller, farklı rekorları beraberinde getiriyor. Anlaşılan, 10 Eylül’de resmi olarak tanıtılan en yeni modellere olan ilgi fazlasıyla büyük.

Teknoloji devi Apple, 3 gün içerisinde toplam 9 milyon adet iPhone 5S ve iPhone 5C satışı gerçekleştirildiğini resmi olarak açıkladı. Ek olarak iPhone 5S için ilk parti stoklar da üç gün içerisinde tükendi.

Yeni tanıtılan iPhone modellerine olan ilginin ‘inanılmaz’ olduğunu belirten Apple CEO’su Tim Cook, yeni modellerin satış sürecinde ilgi gösteren herkese teşekkür etti.

iPhone-5C-gorseli-webeyn

Önceki modelleri hatırlamak gerekirse iPhone 5, 3 gün içerisinde 5 milyon, iPhone 4S ise 4 milyon satış rakamına ulaşmıştı. Diğer bir yandan, Localytics adlı analitik şirketine göre iPhone 5S, satış rakamları konusunda iPhone 5C’den 3.5 kat daha fazla satarak 7.65 milyona ulaşmış. iPhone 5S ve 5C’nin 3 günlük satış rakamları sonrasında Apple’ın hisselerine de olumlu yansıdı ve hisselerde artış yaşandı.

Yeni modellerin diğer ülkelerde de satışına başlanmasıyla birlikte satış rakamlarının çok daha fazla seviyeye çıkacağı tahmin ediliyor.

Apple tarafından yapılan açıklamada iTunes Radio ve iOS 7 ile ilgili bazı güncel istatistikler de paylaşıldı. Yapılan açıklamaya göre ABD’de faaliyete geçen iTunes Radio, kısa sürede 11 milyondan fazla dinleyiciye ulaştı.

18 Eylül tarihinde tüm dünya genelindeki iOS kullancıları için yayınlanan iOS 7 ise toplam 200 milyon cihaza yüklenerek, iOS versiyonları arasında en hızlı geçiş yapılan versiyon oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.