Apple, 3.2 Milyar Dolara Beats’i Satın AlabilirDestek: Test Link
Kurumsal

Financial Times’ın haberine göre Apple, Beats ile görüşüyor. İddialar, Apple’ın Beats’i 3.2 milyar dolara satın alacağı ve bu satın almanın önümüzdeki günlerde duyurulacağı yönünde.

Eğer Beats Apple tarafından satın alırsa, Apple’ın şimdiye kadar yapmış olduğu en büyük satın alma olacak. The Wall Street Journal ve Bloomberg gibi sitelere bilgi veren kaynaklara göre anlaşma ‘çok yakın’.

Beats ürünleri hali hazırda Apple mağazalarında satışta. Beats’in Apple’ın iTunes Radio servisine benzeyen Beats Music adında müzik servisi bulunuyor. Beats, Apple’ın sunduğu uygulama içi satın alma özelliğini kullanarak Apple’a da bu gelirlerden pay vermeye başlamıştı.

Beats-webeyn

Apple’ın şimdiye kadar gerçekleştirdiği en büyük satın alma, 1997 yılında gerçekleştirilen NeXT’ti. Apple, NeXT için 404 milyon dolar ödemişti.

Diğer yandan kısa bir süre önce SnappyCam uygulamasının geliştiricisi SnappyLabs, Apple tarafından satın alındığında Apple’ın zaman zaman küçük şirketleri satın aldığı yönünde bir açıklama yapılmıştı.

Beats’in Apple bünyesine geçmesi durumunda belirttiğimiz gibi bu durum Apple için en büyük satın alma olacak. Konuyla ilgili her iki taraftan da henüz resmi bir açıklama gelmiş değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.