Apple, 2013 Yılı 3.Çeyrek Sonuçlarını AçıkladıDestek: Test Link
İnternet

Teknoloji devi Apple, 2013 yılına ait 3.çeyrek mali sonuçlarını açıkladı. Bu çeyrekte hanesine 35.3 milyar dolar gelir ekleyen Apple, 6.9 milyar dolar net kâr açıkladı.

Geride bıraktığımız yıl aynı dönemde açıklanan rakamlara göre Apple, 35 milyar dolar gelir ve 8.8 milyar dolar net kâr elde etmişti.

Apple tarafından paylaşılan istatistiklere göre 31.2 milyon iPhone satışı gerçekleştirildi. İlk kez yıldan yıla düşüşün gözlemlendiği iPad satışlarında ise satış gerçekleştirilen ve geçen yıl aynı dönemde 17 milyon olan rakam bu çeyrekte 14.6 milyon rakamına düştü. Aynı zamanda 3.8 milyon Mac satışı gerçekleştirildi.

Apple CEO’su Tim Cook, rekor seviyede gerçekleştirdikleri iPhone satışlarından, iTunes, yazılımlar ve servislerden elde ettikleri gelirlerden ötürü gurur duyduklarını belirtti. Ek olarak Tim Cook, ilerleyen zamanlarda ve 2014 yılı boyunca piyasaya sunacakları ürünler üzerinde yoğun çalıştıklarını belitti.

2013 yılı üçüncü çeyrek sonuçlarını açıklayan Apple, dördüncü çeyrekle ilgili beklentilerini de söyledi. Dördüncü çeyrekte Apple 34 – 37 milyar dolar arası gelir bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.