Android Konusunda Referans Kaynağı: AndroidPITDestek: Test Link
Bültenler

Popularite olarak Apple’ın işletim sistemi iOS’u geçerek, dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemi haline gelen Android’e AndroidPIT web sitesi, başta kurulduğu ülke Almanya’da olmak üzere sekiz farklı dilde yayın yapıyor ve Android konusunda her türlü gelişmenin yanısıra, Android cihazlarla ilgili ayrıntılı incelemeleri de okuyucunun ayağına getiriyor. Uluslararası bir yazar kadrosuna sahip olan site, 2012 Mart ayından beri Türkçe olarak da faaliyet gösteriyor.

Avrupa’nın start-up başkenti olarak görülen Alman şehri Berlin’de kurulan AndroidPIT, önceleri sadece Almanca yayın yapsa da şu anda, baita İngilizce sitesi olmak üzere İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Rusça, Portekizce ve Türkçe dillerinde de yayın yapan ve her gün dünya çapında 400 bini aşkın kişinin ziyaret ettiği bir web sitesi konumunda. Haber, forum ve Android market bölümlerinden oluşan sitenin Türkçe edisyonu da her geçen gün büyümekte.

Temelde Android cihazlar ve uygulamalar hakkında bir haber ve yorum kaynağı olarak sitenin ana faaliyet alanını haber bölümü oluşturuyor. Bu bölümde Android işletim sistemi, Android uygulamalar ve Android cihazlarla ilgili her türlü haber, en güncel biçimde siteye yansıtılırken, farklı ülkelerden gelen birçok uzmanı içinde barındıran editör kadrosu, yeni çıkan cihazların ayrıntılı incelemeler, Android oyunlar ve uygulamarla ilgili testler testleri ve videolarıyla yaratıcı içerik üretiyorlar. Bu gibi inceleme ve testlerin yanında, editör kadrosunun sektörün önemli isimleriyle yaptığı röportajlar, ve çeşitli yazı dizileri de AndroidPIT’te kendine yer buluyor.

AndroidPIT’in okurlar ve Android cihaz kullanıcıları açısından en pratik yönlerinden biri de Android havber ve incelemeleriyle, uygulamaları aynı sitede bulabiliyor olmaları. Android Market ya da değişen adıyla Google Play Store’da kullanıcıların hizmetine sunulan uygulamaların birçoğunu AndroidPIT’te kolayca bulabiliyor, konularına ve ücretli olup olmadıklarına göre kategorize edilen uygulamalardan size uygun olanını seçebiliyorsunuz. AndroidPIT hangi uygulamayı seçeceğine karar veremeyen okurlar için hem ayrıntılı incelemeler, hem de çeşitli konulardaki Top 5 uygulama yazıları ile bir çeşit rehberlik hizmeti de veriyor.

AndroidPIT’te okuyucular arasında kariılıklı etkileşimi mümkün kılan ve Android cihaz sahiplerinin kafasındaki sorulara cevaplar arayabileceği bir Android forum kısmı da bulunuyor. İsteyen tüm kullanıcıların üye olarak paylaşımda bulunacağı forumda gerek cihazlar, gerekse de uygulamalarla ilgili soru ve sorunlar kendine yanıt buluyor.

Kısa zamanda uluslararası bir marka haline gelen AndroidPIT’in en genç üyesi olan ve AndroidPIT.com.tr adresinde yaklaşık 1,5 yıldır faaliyet gösteren AndroidPIT.com.tr de kısa zaman içinde alanında örnek gösterilen bir referans kaynağı olmayı başarmış durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.