Android’li Nokia Telefonunun Arayüzü SızdırıldıDestek: Test Link
Mobil Dünya

Nokia’nın Android işletim sistemine sahip bir telefon üzerinde çalıştığına dair haberler, son zamanlarda çoğalmaya başladı. Güncel gelişmelere göre Nokia’nın Android’li telefonunun arayüzü sızdırılmış durumda.

Windows Phone pazarında liderliğini sürdüren Nokia, iddialara göre Android işletim sistemini kullanan bir model üzerinde çalışıyor. Sızıntılarıyla tanınan @evleaks, Normandy kod adlı model ile ilgili görseli bir süre önce paylaşmıştı. Şimdi ise bu modelin arayüzünü sızdırdı.

Nokia-Normandy-arayuzu-webeyn

Arayüzün Windows Phone’a çok benzediği görülüyor ve bu Android arayüzü, tıpkı Windows Phone’daki gibi kutucuklardan oluşuyor. Model ile ilgili henüz çok fazla bilgi yok. Nokia bu modelde uygulama mağazası olarak Google Play’i mi yoksa kendi mağazasını mı kullanacak henüz bilinmiyor. Amazon’un uygulama mağazasının yerleştirilmesi için Nokia’nın görüşmeler içerisinde olduğu da söylenenler arasında.

Normandy kod adlı bu modelin giriş sevisinde bir model olacağı tahmin ediliyor. Aynı zamanda Normandy, The Verge adlı internet sitesine göre 4 inç büyüklüğünde ekran, Snapdragon S4 işlemci, 3 megapiksel kamera, 4 GB dahili hafıza ve 512 MB RAM gibi başlıca teknik özelliklere sahip olacak.

Nokia’nın Android’li bir telefon çıkarmasını pek çok kişi uzun süredir bekliyor. Bakalım neler olacak? En yeni gelişmeler için WeBeyn’i takip etmeye devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.