Android Versiyonlarının Kullanım Oranları (Şubat 2013)Destek: Test Link
Mobil Dünya

GoogleAndroid versiyonlarının kullanım oranlarını güncelledi. İşte ayrıntılar…

Geçen ay yayınladığımız yazımızda  Android 4.1 Jelly Bean’in kullanım oranı bir hayli yükselmişti ve %10 barajını aşmıştı.

Google’ın her ay Android Developers sayfasında yayınladığı istatistiklerde geçen aya göre büyük bir fark gözükmüyor. 1.6 Donut ilginç bir şekilde kullanım oranı hiç azalmadan %0.2 kullanım oranı ile hala listede yer almaya devam ediyor. Geçen ay ki haberimizde hatırlarsanız 1.5 Cupcake artık her ay yayınlanan bu listeden çıkarılmıştı.

Subat_2013_Android_oranlari_webeyn

Bu ay çok farklı bir değişiklik gözükmüyor. 1.6 Donut dışında Android’in bütün versiyonlarının kullanım oranları az da olsa düşmüş. Her zaman olduğu gibi 2.3.3 – 2.3.7 Gingerbread‘in kullanım oranı hala %45.4 ile en yüksek paya sahip.

Yeni cihazların 4.0 Ice Cream Sandwich ve 4.1 Jelly Bean ile yüklü olarak gelmesinden dolayı ikisinin de kullanım oranları artmış durumda. Ama 4.0 cihazların 4.1’e güncellenmesinden de kaynaklı olarak 4.0 oranı dengelenmiş ve neredeyse hiç değişmemiş. Android 4.1 Jelly Bean‘in kullanım oranı ise %10.2’den %13.6’ya yükselerek ciddi bir artış alarak tek artan kullanım oranına sahip Android versiyonu olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.