Android İşletim Sistemine Sahip Vertu Ti TanıtıldıDestek: Test Link
Mobil Dünya

Vertu_logo_webeyn_2

Vertu, Android akıllı telefonu Ti‘yi duyurdu.

Bir süre önce Android işletim sistemini kullanarak akıllı telefon üreteceklerinin sinyalini veren Vertu, ilk Android’li akıllı telefonu Vertu Ti‘yi resmi olarak tanıttı.

1,7 GHz çift çekirdekli Qualcomm Snapdragon S4 işlemci’ye sahip Vertu Ti 64 GB depolama alanı (dahili), 3,7 inç safir kristal dokunmatik ekran, 8 megapiksel arka kamera ve 1.3 megapiksel ön kamera, 1250 mAh batarya gibi özelliklere sahip.

Vertu Ti ayrıca 8 megapiksel çözünürlük sunan otofokuslu ve LED flaşlı kamerası sayesinde Full HD video kayıt özelliğine de sahip durumda. Bulundurduğu safir kristal ekran sayesinde tanıdığımız birçok akıllı telefonların ekranlarından çok daha dayanıklı.

Vertu_Ti_webeyn

Android 4.0.4 ile çıkacak olan Vertu Ti‘nin uzunluğu 130.4 mm, genişliği 58.9 mm ve kalınlığı ise 12.8 mm. Ağırlık ise 181 ile 201 arasında değişiklik göstermekte.

Aslında özelliklerden çok malzeme yapısı ile dikkat çeken bir ürün. Titanyum, cilalanmış siyah seramik ve siyah deri gibi malzemelere sahip olması nedeniyle ayrı bir konumda.

Vertu Ti‘yi satın alan kullanıcılara stereo kulaklık, araç şarj kiti, deri kılıf, mikro-SIM ve nano-SIM hediye ediliyor.

İngiltere‘de el yapımı ile üretilen Vertu Ti‘nin fiyatı oldukça yüksek. Vertu Titanium Black Leather 6 bin 700 pound, Titanium Pure Black 8 bin pounddan, Titanium Black Alligator (timsah derisiyle kaplanmış) 8 bin 900 pound ve Titanium Black PVD Red Gold (altın işlemelerle kaplı) ise 13 bin 900 pound fiyat ile İngiltere’de satışa sunulacak. Diğer ülkelerdeki satışı ile ilgili henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Yorumlar

    • Can Altıparmak

      Aslında 3,7″ ekran için çok da düşük bir rakam değil. Samsung’un 4″ ekranlı cihazlarına 1500 mAh değeri verdiğini düşünürsek standart bir rakam. Ancak işlemciyi düşünürsek biraz düşük kalmış durumda. Ama yine de 1 günü rahatlıkla çıkarabilir. Cihazın boyutlarını düşünürsek zaten daha fazla mAh değerine sahip bir batarya cihazı kalınlaştırırdı.

      Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.