Akıllı Ev Aydınlatma Sistemi Philips HUE Türkiye’deDestek: Test Link
Donanım & Yazılım

Amerika, Kanada ve Avrupa’nın ardından İstanbul’da yeni açılan Apple satış noktasında da Türk kullanıcılar ile buluşan Philips HUE, Philips’in inovasyonda liderliğinin son örneği olma özelliği taşıyor.

iOS ve Android akıllı telefonlar ve tabletlerde yer alan hue uygulaması ile kontrol edilebilen dünyanın ilk birleşik ev aydınlatma sistemi Philips HUE, ev aydınlatma deneyimini kullanıcıların avuçlarının içerisinden kablosuz olarak kontrol etmelerini sağlıyor.

Kullanıcının ruh haline, tarzına ve ihtiyacına en uygun aydınlatma çözümünü uzaktan ayarlayarak ve programlayarak kişiselleştirilebildiği Philips HUE, hem eğlenceli bir yaratıcılık, hem farklı sistemler ile bağlantı hem de aydınlatmada esneklik sağlıyor.

Türkiye’de satışa sunulan Philips HUE paketleri içerisinden evlerde var olan aydınlatma ünitelerinde ve avizelerde kolayca kullanılabilecek E27 duylu üç adet LED HUE lamba ve evde kullanılan Wi-Fi modemine takılacak bir bağlantı parçası çıkıyor.

Tavsiye raf fiyatı 629 TL ile Türkiye’de satışa sunulan Philips HUE’yu kullanmak için geriye sadece iOS ya da Android akıllı cihazlardan HUE uygulamasını istenen cihaza indirmek ve ışığı tamamen yeni bir biçimde deneyimlemeye başlamak kalıyor.

Philips-HUE-webeyn-2

Var olan AmbiLight özelliği sayesinde HUE için farklı ürün özellikleri geliştiren Philips, hali hazırda HUE’nun ses ve video sistemleri gibi diğer cihazlar ile entegrasyonu üzerinde çalışıyor.

Philips HUE, konum bulma hizmeti, kullanıcısının eve yaklaştığını hissederek otomatik olarak ev aydınlatma ünitelerini açması veya evden çıkarken kapatması gibi potansiyel özelliklere sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.