Akdeniz Oyunları’nın Altyapısı Dell’e EmanetDestek: Test Link
İnternet

Dell_logo_webeyn

Mersin 2013 – XVII. Akdeniz Oyunlarının bilişim altyapısı Dell ürünleriyle Telconet’e emanet.

Her dört yılda bir gerçekleştirilen ve bu sene 20 – 30 Haziran 2013 tarihlerinde Mersin’de gerçekleştirilen Akdeniz Oyunları’nın tüm bilişim altyapısı DELL ürünleriyle Telconet İletişim Sistemleri tarafından yapıldı.

Dell Türkiye’nin Networking ürünlerinde tek yetkili iş ortağı Telconet projede toplam 100 bilişim uzmanı ile 45 günde kurduğu altyapının network kısmı, DELL E-1200 ana omurgalar, S-25 ve S50 kenar anahtarları ve DELL Kablosuz Erişim Noktalarından oluşuyor. Masaüstü cihazlarında ise 700’ün üzerinde Dell Optiplex 9010 All-in-one bilgisayarı tercih edildi. Oyunlar boyunca oyun bilgilerinin planlanması, gerçek zamanlı sonuç takibi ve bildirimi, sistem güvenliğinin sağlanması, oyun sırasındaki verilerin işlenmesi, internet bağlantısı ve dahili iletişim gibi tüm donanımsal altyapı Dell networking ağı üzerinden yapılacak.

Mersin ve çevresine yayılmış 52 farklı lokasyonda gerçekleştirilecek oyunlar için 600 km’lik bakır, fiberoptik, enerji ve yayın kablolamasının da tümü yine Dell Türkiye tek yetkili iş ortağı Telconet tarafından hazırlandı.

Dell_Mersin_Olimpiyat-webeyn

Proje inşaat dahil 18 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan ve 4.000 binden fazla sporcunun katılımı ile gerçekleştirilecek oyunlar altyapısı hakkında konuşan Dell Türkiye Genel Müdürü Murat Mediçeler “Güçlü Networking Partnerimiz TELCONET ile uçtan uça sunduğumuz çözümler, ana sistem odasından, tüm lokasyonlarda verilecek internet altyapısına, merkezi telefon sisteminin yönetiminden sistem güvenliğinin sağlanmasına kadar oyunların tüm altyapısı Dell networking ağı üzerinden gerçekleştirilecek. Tüm Akdeniz ülkelerinden 4000’den fazla sporcunun katılımı ile 52 dalda gerçekleştirilecek Akdeniz Oyunlarının bilişim altyapısının tümünü partnerimiz TELCONET ile sağlamaktan ötürü Dell Türkiye olarak büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Telconet İletişim Sistemleri Genel Koordinatörü Cihan Gürşün “DELL network ürünlerinin performans ve güvenilirliği Mersin 2013 Akdeniz Oyunları gibi büyük bir organizasyonda tercih etmemizi sağladı” dedi.

Telconet İletişim Sistemleri Genel Müdürü Tarık Vatansever ise “Erzurum 2011 Universiade Kış Oyunları’ndan sonra Mersin 2013 Akdeniz Oyunları’ndada Telconet İletişim Sistemleri olarak DELL network ürünleri ile çalışıyor olmaktan son derece memnunuz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.