5 Yaşındaki Çocuk iTunes Şifresini ÖğrenirseDestek: Test Link
Mobil Dünya

Apple

5 yaşındaki İngiliz Danny, ailesinden habersiz App Store‘dan 10 dakika içinde $2500 oyun harcaması yaparak App Store ve Google Play gibi uygulama mağazalarının ne kadar tehlikeli olduğunu gözler önüne serdi.

App Store‘da ücretsiz olan Zombies vs Ninja oyununu iPad‘e indirmek için ailesinden iTunes şifresini isteyen Danny, Zombies vs Ninja oyununu indirdikten sonra 10 dakika içerisinde bir tanesi $100 civarı olan silah ve anahtar paketlerini indirerek $2500‘lık fatura gelmesine neden oldu.

5 yaşındaki Danny‘nin $2500‘lik harcama yaptığını fark eden anne ve baba Apple‘ın ücreti geri iade etmesini istedi ve Apple‘da geri ödeme yapmayı kabul ederek problemi çözmüş oldu. Danny, anne ve babasından ceza aldığı için bir süre iPad kullanamayacak.

Eğer sizde akıllı telefon veya tabletinizi çocuklarınıza veriyorsanız Google Play, App Store vb. uygulama mağazalarına “kredi kartı bilgilerinizi” vermediğinize emin olun :} Yoksa 5 yaşındaki İngiliz Danny gibi sizin çocuğunuzda $2500 oyun harcaması yapabilir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.