“365 Gün Atatürk” Takvimi Dijital OrtamdaDestek: Test Link
Mobil Dünya

Her gün Atatürk’e ait güzel bir arşiv fotoğrafı ile Atatürk’ün hayatında o güne dair bilgilerin yer aldığı “365 Gün Atatürk” takvimi artık cep telefonlarından ve tabletlerden de takip edilebilecek. “365 Gün Atatürk” takviminin tüm cep telefonu ve tabletlere uygun aplikasyonuna, 22 Ocak itibariyle App Store, Google Play ve Windows Marketplace üzerinden ulaşılabiliyor.

365 Gün Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’e adanmış bir takvim. Araştırmacı-yazar Mehmet Altun tarafından hazırlanan belgesel niteliğindeki takvimin her yaprağı, arşivlerden seçilmiş bir fotoğraf eşliğinde Atatürk’ün askeri-siyasi hayatı, reformları, yaptığı konuşmalar, hobileri, yurt gezileri ve ailesiyle ilgili makale ve anekdotlar içeriyor.

365-Gun-Ataturk-webeyn

Apple, Android ve Windows cihazları için hazırlanan ücretsiz aplikasyon sayesinde, kullanıcılar her gün farklı bir fotoğraf ve içerikle Atatürk’ü daha yakından tanıma fırsatı bulabilecek.

Aplikasyonun geliştirilmesi ve takvimin içeriğinin oluşturulmasında maddi destek sağlayan duayen işadamı Feyyaz Berker, 365 Gün Atatürk takvimi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Cumhuriyetin erken dönemine ışık tutan bu yepyeni aplikasyon ile 7’den 70’e geniş kitlelere ve özellikle öğrencilere ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.

365 Gün Atatürk aplikasyonu 22 Ocak Çarşamba günü itibariyle App Store, Google Play ve Windows Marketplace üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

iOS bağlantısı için buraya, Android bağlantısı için ise buraya tıklamanız yeterli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.