2048 OyunlarıDestek: Test Link
Popüler Flash Oyunlar

Mobil dünyanın gelişmesiyle birlikte mobil oyun önem kazanmaya başladı. Öncelerde Angry Birds, yakın geçmişte ise Flappy Bird çılgınlığına hepimiz tanık olduk. Günümüzde ise yepyeni bir oyun olan 2048, Flappy Bird’un tüm rekorlarına gözünü dikmiş görülüyor.

Oyun geliştiricisi Gabriele Cirulli tarafından geliştirilen 2048, Nisan ayında yayınlandı ve kısa sürede hızlı bir şekilde yayılarak herkesin sinirlerini bozan, zor oyun olarak gündeme oturdu. Şimdiden milyonlarca kullanıcıya sahip 2048 oyunu için yayınlandığı ilk ay güzel geçti. 2048 önceleri web üzerinden oynanan bir oyun iken Mart ayında mobil marketlere yüklendi. Viral bir şekilde yayılan oyun kısa sürede büyük ilgi gördü. 2048 iOS tarafında 3.5 milyon kez indirip, 44 binin üzerinde yorum aldı. Android tarafında ise şimdiden 100 binin üzerinde yoruma sahip. Bu yorumların bir çoğu ne kadar sinir bozucu olduğuyla alakalı.

Oynanabilirlik konusunda ciddi sıkıntıları olmayan oyunda tek yapmanız gereken 2 ile 2’yi birleştirmek! Devamında ise oluşan 4 için yeni bir 4 elde etmelisiniz. Sayılar bu şekilde 2’şer 2’şer katlanarak devam ediyor. Size düşen kısa bir süre içerisinde minimum hareketle sayılar katlamaktır.

Alternatif 2048 Oyunları                                                                      

iOS ve Android platformlarda ilgi çekmeye devam eden 2048 oyunu şimdiden bir çok alternatif 2048 oyununa sahip. Bunlardan bazıları aşağıda inceleyeceğiz.

Online 2048

Oyunu online bir şekilde farklı oyunculara karşı oynayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken rakibinizden daha az hamle yaparak, daha fazla puan elde etmek!

2 Kişilik 2048

Arkadaşınızla birlikte oynayabileceğiniz 2048 versiyonudur. Oyunu illa aynı bilgisayarda oynamanıza gerek yok. Oyunda oluşturduğunuz linki arkadaşınıza göndererek, karşılıklı bir oyun oynayabilirsiniz.

Diğer tüm alternatif 2048 oyunları için kaynak; http://www.sunoyun.com/2048-oyunlari

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.