2014 Yılının Başarılı Girişimleri AçıklandıDestek: Test Link
İnternet

Türkiye’nin önde gelen hızlandırıcı programı ve erken aşama yatırımcısı Etohum, 2014 yılında seçtiği 15 girişimi açıkladı.

Türkiye’deki internet şirketlerinin sayısını artırmak, girişimcileri desteklemek, internet ekosisteminin yaratılması ve gelişmesi için çalışan Etohum, 25 Ocak’ta İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiği İTÜ Mezunları Derneği ve TEB Girişim Bankacılığı sponsorluğunda gerçekleşen “Etohum Girişimcilik Zirvesi”nde 2014’ün en başarılı 15 girişimini açıkladı.

Girişimcilik Zirvesi’ne katılan isimler arasında Index CEO’su Erol Bilecik, TEB KOBİ Bankacılığı Segment Yönetimi ve İş Geliştirme Direktörü Devrim Ziya Tavil, Esas Holding CEO Çağatay Özdoğru, İdil İnşaat Kurucusu Cahit İdil, markalar için strateji geliştiren Brand Assist Kurucusu Muhterem İlgüner, Tanrılar Okulu Yazarı ve FLW Programı Kurucusu Prof. Stefano D’Anna, Penguen çizeri ve editörü Selçuk Erdem ile 13 yaşındaki uygulama geliştiricisi Arda Özkal da vardı.

etohum_girisimcilik_zirvesi-webeyn

Etohum 15’e giren girişimleri, Türkiye’nin başarılı yatırımcıları seçti. Etohum, 15 listesini oluşturmak ve yatırım yapılacak internet girişimcilerini belirlemek için detaylı bir çalışma gerçekleştirdi. Etohum’a katılan girişimler 11 Ocak Cumartesi günü, aralarında Markafoni kurucusu Sina Afra, Yemeksepeti kurucusu Nevzat Aydın, Aslanoba Capital’den Hasan Aslanoba, Mynet kurucusu Emre Kurttepeli, Index Group CEO’su Erol Bilecik, BIC Angels’dan Joachim Behrent’in olduğu 20 kişilik bir yatırımcı grubuna yatırımcı sunumlarını gerçekleştirdiler.

İşte 2014’te Etohum’da seçilen en başarılı 15 girişim:

SambaPOS: Mehmet Akyıldız ve Emre Eren tarafından kurulan SambaPOS, restoranlar için açık kaynak satış istasyonu (POS) yazılımıdır. Personel siparişleri ve ödemeleri alırken SambaPOS arka planda mutfak, masa servisi ve paket servisi arasında anlık iletişim sağlar. Üç yıldan beri SambaPOS 50 ülkeden binlerce restoranda aktif kullanımdadır. SambaPOS topluluğu tarafından 18 dile çevrilmiştir ve birçok ülkenin yerel vergi ve çalışma kurallarına uyumludur.

SmartCloud.com.tr: Melih Özal ve Emre Uzuncakara tarafından kurulan Smartcloud restoranların logo ve kimlikleri ile iPhone / web uygulamalarını bulut bilişim teknolojisi üzerinde tasarlar. Bunun yanı sıra Web tarafında restoranların mevcut web sitelerine sadece bir “Sipariş” butonu ekleyerek web sitelerinden sipariş almalarına imkan sağlayan web uygulamasını sunar.

Pratikchef: Ayhan Çobanlıoğlu, Dilek Çobanlıoğlu ve Metin Çobanlıoğlu tarafından kurulan PratikChef bir yemeğin tarifini oluşturan tüm malzemeleri taze olarak tedarik eder, yemekte kullanılacağı şekilde işler, gereken miktarda paketler ve evdeki şeflerin yeteneklerini sergileyebilecekleri, farklı bir yemek yapma deneyimi sunan yemek kitleri olarak tüketicilere gönderir.

Giycem.com: Burak Hatipoğlu ve Erhan Kaya tarafından kurulan Giycem, iç giyim ve tekstil e-ticaret sitesidir. Giycem.com evden alışveriş yapma rahatlığını geniş ürün yelpazesi, 7/24 müşteri hizmetleri ve hızlı kargo avantajı (siparişlerin %90’ı ortalama ilk 24 saatte kargoya veriliyor) ile birleştiriyor.

TazeLezzetler: Özgür Çakmak tarafından kurulan Tazelezzetler, restoran, süpermarket gibi profesyonel gıda alıcılarını, toptan üreticileri/çiftçileri, hem alıcı hem satıcı olan aracı gıda firmalarını ve gıda endüstrisine tedarik sağlayan firmaları bir araya getiren dinamik bir pazaryeridir.

Sayfalar: 1 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.